Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Temmuz 2014

ABONE OL

Göksu Esenler’in “ahi”si İçin Oy Kullandı

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın düzenlediği sahur programında esnaflarla bir araya geldi. Göksu, aynı zamanda Esnaf Odası'nın düzenlediği "Esenler’in Ahi Evran’ı” seçimi için de oy kullandı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın düzenlediği sahur programında esnaflarla bir araya geldi. Göksu, aynı zamanda Esnaf Odası’nın düzenlediği “Esenler’in Ahi Evran’ı” seçimi için de oy kullandı.

Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Anadolu Sokağı’nda sahur programı düzenledi. Programa Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra; Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler İlçe Müftüsü Halil Şekerci, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Oda Başkanı Şükrü Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.Program Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Şahin’in açılış konuşması ile başladı.

RAMAZAN DENİNCE ESENLER…

Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Ramazan’ın Esenler’de çok coşkulu bir şekilde yaşandığını belirterek, ”Her gün binlerce kişi Dörtyol Meydanı’nda topçular, popçular için toplanmıyor. Anadolu’nun öncüleri için toplanıyor. Esenler artık Ramazan denince akla gelen müstesna ilçelerden oldu” dedi.

ŞEHİRLERİN MERKEZLERİ ESNAFLARDIR

Özkan’ın ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler halkına vefa borçlarının olduğunu belirterek, ”Bu şehrin insanları sayesinde bu koltukta oturuyoruz. İşte burada en büyük sorumluluk bize düşüyor. Bu şehrin emaneti üstümüzde, aldığımız 5 yıllık emaneti en iyi şekilde korumamız gerekiyor. Bu da tek kişiyle olmaz, bunu hep beraber başaracağız. Şehirlerin merkezi esnaflardır. İyi ve kötü her şey esnaftan yayılır. Şehir kalkınırsa esnaf kalkınır, esnaf kalkınırsa şehir kalkınır” şeklinde konuştu.

FİZİKİ ALTYAPI TAMAMLANDI

Esenler’in fiziki altyapısını bitirdiklerini kaydeden Başkan Göksu, “Bundan sonra da insan kalitesini arttırmak için çalışacağız. Bunu da esnaf odasıyla ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla başaracağız. İstanbul’un en sorunlu ilk üç ilçesi açıklandığında artık Esenler’i görmüyoruz. 2009’da göreve geldiğimde Esenler ilk üçteydi. Esenler artık sorunlu bir ilçe olmaktan çıktı” diye konuştu.

Hep birlikte yapılan sahurun ardından, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu beraberindekiler, Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından düzenlenen “Esenler’in Ahi Evran’ı” seçimi için kurulan sandıkta oy kullandılar. .

Diğer Haberler