Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Temmuz 2015

ABONE OL

Göksu Esenler’i Duaya Davet Etti

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan’ın en önemli gecesinde Dörtyol Meydanı’nda duaya duracağız” dedi.

Esenler Belediyesi’nin Dörtyol Meydanı’nda düzenlediği Ramazan etkinlikleri kapsamında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan’ın en önemli gecesinde Dörtyol Meydanı’nda duaya duracağız” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ramazan etkinlikleri aralıksız sürüyor. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleştirilen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

RAMAZAN’IN FİNALİ KADİR GECESİ

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda meydanı dolduran vatandaşlara seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kadir Gecesi’nde Ramazan’ın heyecanın zirveye ulaşacağını söyledi. Tüm Esenlerlileri bir kez daha Dörtyol Meydanı’na davet Başkan Göksu, “Hayat bir su gibidir, akar ve gider. Akan suyu bir daha aktığı yere döndüremezsiniz. Hayatta da verdiğiniz nefesi bir daha geri alamazsınız. Ve bir gün bakarsınız ki hayatın sonuna gelmişsiniz. Daha dün Ramazan’a başladık derken bugün sonlarına geldik. Bu Ramazan’ın finali, heyecanının zirveye çıkacağı gün dediğimiz Kadir Gecesi yarın. Bin aydan daha hayırlı olan Ramazan’ın en önemli gecesini ihya edeceğiz. Bu meydanda duaya duracağız. Buradaki bütün kardeşlerimden, komşularını, akrabalarını buraya davet etmelerini istirham ediyorum. Bu vesileyle bizleri Ramazan boyunca bu meydanda yalnız bırakmayan sizlere de teşekkür ediyorum. Ramazan etkinliklerimizin güzel geçmesi için katkı sağlayan güvenlik güçlerimiz, belediye personelimiz ve mahalli derneklerimize de şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

DÖRTYOL MEYDANI’NDA SUFİ DEVRAN’I

Başkan Göksu’nun konuşmasının ardından program, Mutasavvıf- Yazar Fatih Çıtlak ve arkadaşlarının oluşturduğu Uluslararası Geleneksel Sufi Ayinleri Topluluğu’nun Sufi Devran adlı zikir meclisi ile devam etti. Esenlerliler, İslam tarihi boyunca, Allah-u Teala’ya yaklaşmak ve ona kavuşmak amacıyla yapılan ayinlerin incelenip en yaygın olanların derlenerek tek bir ayinde toplandığı Sufi Devran’ı ilgiyle izlediler.

KAYSERİLİLERLE SAHUR BEREKETİ

Başkan Göksu, daha sonra etkinlik alanındaki Anadolu Sokağı’nı ziyaret ederek Esenler Tüm Kayserileliler Derneği tarafından düzenlenen sahur sofrasına konuk oldu. Konuklara yöresel lezzetlerin ikram edildiği sahur programına AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Diğer Haberler