Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Şubat 2013

ABONE OL

Göksu: Esenler’i Birlikte Dönüştürelim

Turgutreis Mahallesi Muhammediye Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaatle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Siz Esenler’i bize emanet edeli 4 yıl geçti. Cenab-ı Hak bize, sizin dualarınızla Esenler’in tarihini değiştirmeyi nasip etti” dedi.

Turgutreis Mahallesi Muhammediye Camii’nde Cuma namazı sonrası cemaatle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Siz Esenler’i bize emanet edeli 4 yıl geçti. Cenab-ı Hak bize, sizin dualarınızla Esenler’in tarihini değiştirmeyi nasip etti” dedi.Her Cuma namazı sonrası cemaatin sorunlarını dinleyen ve önerilerini alan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu hafta Turgutreis Mahallesi Muhammediye Camii’ndeydi. Geleneksel hale gelen Cuma Pilavı’nda vatandaşlara hitap eden Göksu, “Siz Esenler’i bize emanet edeli 4 yıl geçti. Cenab-ı Hak bize, sizin dualarınızla Esenler’in tarihini değiştirmeyi nasip etti” diyerek sözlerine başladı. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Göksu, İstanbul’da havai elektrik hatlarını yerin altına alan tek ilçenin Esenler olduğunu belirtti. Merkezi hükümetten ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden en fazla yatırım alan ilçenin Esenler olduğunu ifade eden Göksu, “Esenler, 10 yıl sonra herkesin yaşamak istediği bir ilçe olacak” dedi. Esenler’in İstanbul’un merkezi konumuna geldiğini vurgulayan Göksu, “Cenab-ı Hak yardım etti, Başbakanımız, Büyükşehir Belediyemiz destek verdi, siz inandınız, biz çalıştık ve bugünlere geldik” diye konuştu.VERGİ DAİRESİ MAHALLEYİ CANLANDIRACAK

Turgutreis Mahallesi’nde açılacak vergi dairesiyle ilgili de konuşan Göksu, 32 milyona satın alınan vergi dairesinin bölgeyi canlandıracağını ve istihdam sağlayacağını ifade etti. Eskiden yağmur yağdığında Anadolu Caddesi ve Kurudere Caddesi’nde su baskınları yaşandığını ve insanların mağduriyet yaşadığını kaydeden Göksu, “Caddenin altına 50 milyon para yatırdık” diyerek, yapılan çalışmalar sonucu bu mağduriyetin ortadan kaldırıldığını söyledi ve vatandaşlardan gelen soruları da cevapladı.

DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SON SÜRATCengiz Topel ve Kazım Karabekir Caddeleri için ihaleye girildiğini aktaran Göksu, buranın altının katlı otopark, üstünün ise park yapılacağını kaydetti. Mahallelinin mobese kamerası talebini ivedilikle karşılayacaklarını söyleyen Göksu, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Turgutreis Mahallesi’ndeki konutların yapımının tamamlandığını ifade eden Göksu, yakın bir tarihte çekilecek kura sonucu vatandaşların evlerine kavuşacaklarını açıkladı. Göksu, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili şu ifadelere de yer verdi: “Şu anda Esenler’de binaların yüzde 85’i 20 yaşın üstünde. Biz size tarihi bir fırsat sunuyoruz. Binanızı yıkıyoruz ve 6 – 7 ayda çalışmalarımızı bitiriyoruz. Siz de bize binanın içine girdikten sonra sadece inşaatın maliyetini 10 yılda ödüyorsunuz. Ayrıca 3 bina yan yana gelip 500 metreyi topladığınızda, yüzde 20 imar artışı veriyoruz. Bu yüzde 20’lik imar artışınızı da maliyetinizden düşüyoruz. Geriye kalan kısmı da 10 yılda alıyoruz.”

“Bize dua edin ve birlikte Esenler’i dönüştürelim” diyerek sözlerini noktalayan Göksu, konuşmasının ardından kazanın başına geçerek Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Turgutreis Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven ile birlikte cemaate nohutlu pilav ve ayran ikram etti.

 

 

Diğer Haberler