Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Nisan 2013

ABONE OL

Göksu Engelliler İle Buluştu

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği’nin düzenlediği ‘Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi’nde engelli vatandaşlar ile bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Hayatınızda hangi anlamda engellik söz konusu ise, biz o engelinizi ortadan kaldırmak üzere yol arkadaşınızız” diye konuştu.

Esenler Ortopedik Engelliler Derneği’nin düzenlediği ‘Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi’nde engelli vatandaşlar ile bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Hayatınızda hangi anlamda engellik söz konusu ise, biz o engelinizi ortadan kaldırmak üzere yol arkadaşınızız” diye konuştu.Esenler Ortopedik Engelliler Derneği, ilçedeki engelli vatandaşlara destek olmak ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir ‘Yardımlaşma ve Dayanışma Gecesi’ düzenledi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı (ESDEF) Süleyman Kahveci, Esenler Ortopedik Engelliler Dernek Başkanı Ayşe Özhan, Rumeli Balkanlar Federasyonu Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Esenler Belediyesi birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Esenler Ortopedik Engelliler Dernek Başkanı Ayşe Özhan, geceye katılan ve derneğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

ENGELLİLERİN ELİNDEN TUTUYORUZ

Programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, sözlerine “Bu ülkede şöyle geriye dönüp baktığımızda engelli aileleri, engelli çocuklarından utanır haldeydi. Dün böylesine yok sayılan, hatta sayısını dahi bilmeyen bir ülkede, bugün her bir engellinin elinden tutan hatta her bir engelli ailesinin elinden tutan bir ülkenin vatandaşı olduğum için Allah’a şükrediyorum” diyerek başladı.

Esenler’in İstanbul’da, ‘Engelsiz Şehircilik’ yolunda önemli mesafe kat ettiğini belirten Göksu” Birçok mahallede kaldırım çalışmaları devam ediyor. Bütün kaldırımlar engelliler düşünülerek tasarlanıyor. Elektrik çalışmaları biten bütün mahallelerin kaldırımları ‘Engelsiz kaldırım’ olacak” dedi. “Engelli derneklerine gücümüz nispetinde yardım ediyoruz” diyen Göksu, “Esenler Belediyesi olarak 3 yıl içerisinde engelliler için tam bin 500 tane tekerlekli sandalye vermişiz. Hem de bunların hepsini çöpten elde ettik. Hayatınızda hangi anlamda engellik söz konusu ise, biz o engelliliğinizi ortadan kaldırmak üzere yol arkadaşınızız. Bugün engellilerimiz “Alo” dediğinde berber evine gidiyor, evini temizliyor” diye konuştu. 

ESENLER ENGELLİSİYLE GÜZEL

Mayıs ayında Dörtyol Meydanı’nda engelliler adına çeşitli etkinlikler yapılacağını açıklayan Göksu, sözlerini “Esenler engellisiyle güzel, Esenler yoksuluyla, ihtiyarıyla ve insanıyla güzel. İnsanıyla güzel olan bu şehirde insana hizmet etmekten daha ulvi bir gaye olamaz diye düşünüyorum” diyerek sonlandırdı.Program sonunda Başkan Göksu, kendisine el emeği Türk bayrağı hediye eden engelli 2 çocuğa 1 yıllık burs vereceğini açıkladı.

Diğer Haberler