Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Haziran 2018

ABONE OL

Göksu’dan Üniversite Adaylarına Moral Ziyareti

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, YKS'ye girecek üniversite adaylarına moral motivasyon ziyareti gerçekleştirdi ve gençlerin heyecanlarına ortak oldu.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, YKS’ye girecek üniversite adaylarına moral motivasyon ziyareti gerçekleştirdi ve gençlerin heyecanlarına ortak oldu.

Yaklaşık 2 milyon 300 bin öğrencinin ter dökeceği Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) bu hafta sonu yapılacak. Bu kapsamda Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, üniversite adaylarına moral motivasyon amaçlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Göksu, Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde ders çalışan öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu.

Esenler’den YKS’ye girecek öğrencileri hazırlandıkları kütüphanelerde tek tek ziyaret eden Göksu, öğrencilere hangi okulları kazanmak istediklerini sorarak çeşitli hediyeler dağıtıp başarı diledi.

BURALAR Bİ’NEVİ MİLLET KIRAATHANELERİ

“Son dönemlerde sayın Cumhurbaşkanımızın Millet Kıraathanesi diye ifade ettiği aslında bu gördüğünüz bu ortamlar” diyen Göksu, şöyle konuştu:

“Kitap okunan, ders çalışılan bu ortam bir dijital kütüphane. Burası Türkiye’nin ilk açılan dijital kütüphanelerinden bir tanesi. Buraya 14 binin üzerinde abonenin yanı sıra milyonlarca kitap var. Çocuklarımız bu kitaplara elektronik ortamda ulaşabildikleri gibi bir taraftan da burada derslerini çalışabiliyorlar. Bizim değişik yerlerde kütüphanelerimiz var. Binin üzerinde kardeşimiz bizim kendi akademik bünyemizde özel çalışmalar yaptı. Ayrıca gençlik merkezlerimizde, diğer bilgi evlerimizde binlerce çocuğumuz üniversiteye hazırlandılar, okullarda takviye aldılar. İnanıyorum ki yarın başarılı olacaklar. Biz de bugün başarılar diledik. İnşallah Esenler’deki çocuklarımız derecelere girecek, başarılı sonuçlar elde edecekler ve bu ülkeye, vatana, millete hayırlısı olacak.”

Başkan Göksu, hafta sonu gerçekleşecek sınav öncesi öğrencilere ve onları dışarıda bekleyen velilere çay,kahve ve çorba ikram edeceklerini söyledi.

Diğer Haberler