Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Kasım 2013

ABONE OL

Göksu’dan Okullara Müjde!

Yunus Emre İlkokulu öğrenci ve velileriyle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu okullara müjde vererek, “Okulların bütün temizlik malzemelerini biz vereceğiz” dedi.

Yunus Emre İlkokulu öğrenci ve velileriyle bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu okullara müjde vererek, “Okulların bütün temizlik malzemelerini biz vereceğiz” dedi.Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Havaalanı Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre İlkokulu’na ziyarette bulundu. Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün’ün de hazır bulunduğu ziyarette Göksu, okul bahçesinde öğrenci ve velilerle bir araya gelerek kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Velilerin, Havaalanı Mahallesi’nde yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında çocuklarının okulunun yıkılıp yıkılmayacağı konusunda yöneltilen sorular üzerine Göksu, “Bizim şu anki projelerimizde okulun yıkılması söz konusu değil. Ayrıca şunun için dua etmemiz lazım, okulun alanı 6 bin metrekareydi, 8 bin metrekareye çıktı. Aşağıda da caminin alanı bin 200 metre kareydi, 2 bin 500 metre kareye çıkarıldı ve biz projenin sonunda da kapsamlı bir çevre düzenlemesi yapacağız ve bu okulu birinci sınıf bir okul haline getireceğiz inşallah” diye konuştu.TEMİZLİK MALZEMELERİ BİZDEN

Eğitime yatırım yapmaya devam edeceklerini kaydeden Göksu, “Belediye olarak hemen hızlı bir ihale yaparak okulların bütün temizlik malzemelerini biz vereceğiz. Böylece sizi temizlik malzemesi yükünden kurtarmış olacağız” dedi. Okul Müdürü Cemil Yaman’ın isteği üzerine okula bir projeksiyon cihazı temin edeceklerini de söyleyen Göksu, okulun ve çevresinin aydınlatması için de elektrik direklerini diktiklerini aktardı. Öğrencilerin güvenliği konusunda Esenler İlçe Emniyet Müdürü Erhan Akgün’le ortak çalıştıklarını belirten Göksu, bu noktada velilerin de daha bilinçli hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmasının ardından velilerden gelen soruları da cevaplandıran Göksu, velilerden gelen talep üzerine belediye olarak sınıflardaki eski sıraların yerine yenilerini temin edeceklerini dile getirdi. Göksu, öğrencilerin coşkulu tezahüratları eşliğinde okuldan ayrıldı.

Diğer Haberler