Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Aralık 2018

ABONE OL

Göksu’dan Gençlere Dört Altın Tavsiye

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Esenler İlçe Temsilciliği Şûra Toplantısı'nda gençlere seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Gençler, hayatınızı; ideal, ibadet, memleket ve ümmet üzere yönlendirin" dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Esenler İlçe Temsilciliği Şûra Toplantısı’nda gençlere seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Gençler, hayatınızı; ideal, ibadet, memleket ve ümmet üzere yönlendirin” dedi.

TÜGVA Esenler İlçe Şûra toplantısı düzenlendi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Toplantıya; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu, TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Fatih Coşar, TÜGVA Esenler İlçe Temsilcisi Abdullah Demirayak, belediye meclis üyeleri ve TÜGVA üyeleri katıldı.

Darbeyle görevi gasp edilen Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin danışmanlarından Muhammed Receb’in Kur’an-ı Kerîm tilavetiyle başlayan program, TÜGVA Esenler İlçe Temsilcisi Abdullah Demirayak’ın bilgilendirme sunumuyla devam etti. Demirayak’ın sunumunun ardından TÜGVA İstanbul İl Temsilcisi Fatih Coşar bir selâmlama konuşması yaptı.

TÜGVA 81 İLDE TEŞKİLATLANDI

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Eminoğlu katılımcıları selâmlayarak başladığı konuşmasında, “Türkiye Gençlik Vakfı olarak 4 yıl gibi kısa bir sürede, Türkiye’nin 81 ilinde ve Esenler ile birlikte 404 ilçeye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bugün Esenler’de bu güzel toplantıyı icra ederken; Edirne’de, Tunceli’de, Ankara’da ve Türkiye’nin çok farklı noktalarında kardeşlerimiz aynı heyecanla bir gence daha nasıl dokunabilirim, bir gence daha nasıl ulaşabilirim, bir genci daha Kur’an ve sünnetle nasıl buluşturabiliriz düşüncesiyle sizler gibi gayret ediyor, emek veriyorlar” ifadelerini kullandı.

İDEAL, İBADET, MEMLEKET, ÜMMET…

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Gençler, bizler büyük hayaller kurabiliriz, hayallerimiz uğrunda gayret gösterebiliriz fakat şunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız ki, bizler Allah’a karşı sorumlulukları olan ve yarın bu dünyadan göçtüğümüz zaman hesap vereceğini bilen insanlarız. Bunun için yapmamız gereken çok önemli şeyler var” dedi. M. Tevfik Göksu bu çok önemli şeyleri dört kelime ile özetlediğini belirtti ve bunları şöyle sıraladı: “Şu dört kelimeyi hiçbir zaman için hayatınızdan çıkarmayın. Birinci kelime şu, hayatta başarılı olmak, örnek bir insan olmak istiyorsanız bir idealiniz olacak. İdeali olmayan insan, rotası olmayan bir gemiye benzer. Birinci kelime buydu, ideal. İkinci kelime nedir? İbadet. İbadet sizi hayatınız boyunca tüm kötülüklerden kurtaracak zırhınız olacaktır. Eğer hayatta kötülüklerden kurtulmak istiyorsanız ibadetlerinizi aksatmayacak, onlara sımsıkı sarılacaksınız. Üçüncü kelime memleket. İnancınızı, idealinizi ve şuurunuzu iç dünyanızda muhafaza ederken şunu aklınızdan çıkarmayın, bunları yaşamanın tek bir yolu var, özgür bir memlekette yaşamak. Masanın başına geçip ders çalışmaya başladığınızda sadece sınıfı geçmek için değil, yaşadığınız memleketi ihya etmek ve büyütmek için de çalışacaksınız. Geldik dördüncü kelimeye. Nedir dördüncü kelimemiz? Ümmet. Nedir ümmet? Bizler, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın ümmetiyiz. Yani biz Müslümanlar olarak rengimize, dilimize, memleketimize bakmadan, bütün Müslümanları kardeş bilir ve tek çatı olarak görürüz. Diyarbakır’daki bir kardeşimizin derdini de, Kudüs’teki, Myanmardaki, Yemen’deki, Suriye’deki ve dünyanın neresinde olursa olsun tüm kardeşlerimizin derdini derdimiz biliriz”.

Başkan Tevfik Göksu’nun konuşmasının ardından, sanatçı Resul Aydemir rap şarkıları seslendirdi. Çekilen hatıra fotoğrafıyla toplantı sona erdi.

Diğer Haberler