Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Ocak 2014

ABONE OL

Göksu’dan Din Görevlilerine Müjde

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, din görevlileri ile yaptığı toplantıda yaptığı konuşmada, "Güneştepe Camii'nin yerine yeni bir cami ve Müftülük Sitesi yapacağız” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, din görevlileri ile yaptığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Güneştepe Camii’nin yerine yeni bir cami ve Müftülük Sitesi yapacağız” dedi.

Esenler Müftülüğü tarafından düzenlenen “Aylık Din Görevlileri Toplantısı”, Birlik Mahallesi’ndeki Mimar Sinan Camii’nin Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Başkan Danışmanı Abdullah Aksu ve çok sayıda din görevlisi katıldı. Toplantıda bir açılış konuşması yapan Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler Müftülüğü ve verilen hizmetler hakkında bilgi verdi.

9 BİN KİŞİYE 1 CAMİ DÜŞÜYOR

Esenler Müftülüğü’ne bağlı 140 personel çalıştığını belirten Müftü Şekerci, “İlçemizde 45 Cami ve 30 Kur’an Kursu var. Birlik Mahallesi’ne yapılacak Cumhuriyet tarihinin ikinci taş camisiyle birlikte ilçemizde 3 tane de yapımı devam eden camimiz bulunuyor. Esenler’de 9 bin kişiye 1 cami düşüyor. İstanbul genelinde ise 3 bin kişiye 1 cami düşüyor. Cami sayımız daha çok olmalı” dedi.

ÖNEMLİ MESAFE KAT ETTİK

Şekerci’nin ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de kamu hizmeti yapmanın zorluğuna dikkat çekerek, “Ancak Esenler, tebessüm eden, Anadolu insanın sosyal dokusunu yansıtan ve hizmet ürettiğinizde size dua eden insanlarla dolu bir ilçe. Bundan dolayı ben Esenler’e hizmet etmekten dolayı Allah’a şükrediyorum. İstanbul’da bütçesinin yüzde 60’ını İller Bankası gelirinden oluşturan tek ilçe Esenler. Diğer ilave gelirlerimiz yok. Cenab-ı Hakk’ın yardımıyla, Esenler’deki kardeşlerimizin duasıyla Esenler’de önemli bir mesafe kat ettik. Şimdi yeni bir heyecanla yola çıkacağız” şeklinde konuştu.

MÜFTÜLÜK SİTESİ YAPILIYOR

Başkan Göksu, Esenler’de 4 yıl önce 1 tane imam hatip lisesinin olmadığını belirterek, “Şu anda 4 tane imam hatip lisemiz var. Nene Hatun Mahallesi’nde yapımı devam eden dev İmam Hatip Kompleksi ‘nin birinci etabı bitti. Kemer Mahallesi’nde de bir hayırsever tarafından İmam Hatip Lisesi yapacağız ve Türkiye’nin en iyi İmam Hatip Lisesi olacak. Güneştepe Camii’nin yerine yeni bir cami ve Müftülük Sitesi yapmak için, İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz çalışmalarına başlaması için talimat verdim. Kur’an Kursu, lojman ve konferans salonu ile beraber güzel bir Müftülük Sitesi olacak” dedi.

Camilerin tüm eksikliklerini ellerinden geldiğince gidermeye çalıştıklarını belirten Göksu, “Camilerimiz için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazırız. ‘Huzur ve Umut Şehri’ Esenler’de herkes kendine düşen görevi en iyi şekilde yapmalı. Gayretlerinizi ve dualarınızı bekliyoruz” cümleleriyle sözlerini tamamladı.

HÜKÜMET KONAĞI HERKESE AÇIK

Toplantıda son konuşmayı Esenler Kaymakamı Yüksal Ünal yaptı. Ünal, din görevlileriyle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Kur’an ve Sünnet ile yoğrulmuş sizlerin, topluma verecek en ufak bir bilgi kırıntısını bile çok önemsiyoruz. Her zaman sizlerin yanındayız. Bundan sonraki toplantılarınızı, yakında hizmete girecek Hükümet Konağı’nda yapabilirsiniz. Hükümet Konağımızın Konferans Salonu herkesin hizmetine açık olacak” diye konuştu.

Diğer Haberler