Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Ekim 2016

ABONE OL

Göksu, Cihannüma’ya Esenler’i Anlattı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği üyeleri ile bir araya geldi ve Esenler'de yürütülen çalışmaları anlattı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneğiüyeleri ile bir araya geldi ve Esenler’de yürütülen çalışmaları anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 40 yıllık dostları tarafından kurulan Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneğiüyeleri Esenler’de bir araya geldi. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneğiİstanbul İl Temsilcisi Rıza Yorulmaz, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Aydın, Aydın Polat ve Hasan Taşçı, meclis üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

MİLYONLARCA TURİST ESENLER’E GELECEK

Değişen ve gelişen Esenler’i, Cihannüma üyelerine anlatan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler, İstanbul’un metrekareye en fazla insan yoğunluğunun olduğu ilçe. Sayın Cumhurbaşkanımızın oluru ve desteğiyle 8,7 milyon metrekare askeri alan, Esenler’e devredildi. Bu bölgede biz kentsel dönüşümle üretilmiş dünyanın en büyük parkını ve bir medeniyet şehri kuracağız. Ayrıca dünyanın enbüyük sanat eserleri müzesiniyapacağız. Bu projeyi hükümetimizindesteğiyle hayatageçireceğiz. Müze, hükümetimizin eylem planına dagirdi. Müzemizi her yıl yaklaşık10 milyon turistin ziyaretetmesini bekliyoruz. Şu andaEsenler’in 335 bin metrekare olan park ve yeşil alanı 6.8milyon metrekareyeçıkacak. Yani20 kat artacak” dedi.

Başkan Göksu’nun konuşmasının ardından soru – cevap bölümüne geçildi. Toplantının sonunda Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneğiİstanbul İl Temsilcisi Rıza Yorulmaz, Göksu’ya bir tablo hediye etti. Toplantı çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Diğer Haberler