Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2014

ABONE OL

Göksu Açık Hava Radyosu’nda

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen ''Eğitimde İyi Örnekler'' proje yarışmasında ödül alan “Açık Hava Radyosu”nda yayına katılarak minik radyocuların sorularını cevapladı.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen ”Eğitimde İyi Örnekler” proje yarışmasında ödül alan “Açık Hava Radyosu”nda yayına katılarak minik radyocuların sorularını cevapladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir yılı kapsayan ”Eğitimde İyi Örnekler” proje yarışmasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunulan 1510 projesi arasında sunuma layık görülen ilk 92 proje arasına giren Mehmet Akif Ersoy İlk Okulu’nun “Açık Hava Radyosu”nun canlı yayın konuğu oldu. Okul bahçesinden yapılan canlı yayında Başkan Göksu’ya bir hafta boyunca öğrenci ve velilerin okul kutusuna attıkları sorulardan seçilenler yönetildi. Sunucusu ve teknik sorumlularının hep çocuklardan oluştuğu radyo yayınında Başkan Göksu, kentsel dönüşümden, spor salonlarına, çocuk parklarından belediyenin diğer projelerine kadar çok çeşitli konularda sorularını cevaplandırdı.

ÇOCUK İFTARINA DAVET ETTİ Çocuklar ve gençler için Fatih Mahallesi’nde yapılacak belediye hizmetlerini anlatan Göksu, öğrencileri her sena Ramazan’ın ilk günü düzenlenen Çocuk İftarı’na davet etti. Menderes Mahallesi’nde hazırlanan Çocuk Sokağı projesini de anlatan Göksu, “Buradaki ilk uygulamadan sonra inşallah çocuk sokaklarımızı diğer mahallerde de hizmete açacağız” dedi. Uyuşturucu kullanımının küçük yaşlara kadar indiği ve bu konuda nelerin yapıldığına ilişkin bir soruyu da cevaplandıran M. Tevfik Göksu, “Biz % 100 Hayat Projesi ile bu illete bulaşmış çocuklarımız ve gençlerimizle ile ilgili bir çalışma zaten yürütüyoruz. Devletimiz de bu konuya çok duyarlı ve yeni bir kanuni düzenleme yapılıyor. Bu çalışma yakında kanunlaşacak ve bundan sonra sadece ticareti değil, kullanımı da suç kapsamına alınıyor. Ancak bu konuda sadece devletten ve ilgili kurumlardan çözüm beklemek doğru değil. Veliler, anne –babalar olarak bizler de duyarlı olmalıyız. Bu şekilde hep birlikte bu belanın üstesinden gelmeliyiz” şeklinde konuştu. Okul bahçesinde açık havada gerçekleştirilen ve yaklaşık 45 dakika süren canlı yayını, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Bazı Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, Fatih Mahalle Muhtarı Recep Gülyüz, Tuna Mahalle Muhtarı Mehmet Doğan, Okul Müdürü Mesut Doğan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de izledi.

Diğer Haberler