Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Nisan 2013

ABONE OL

Göksu, 4 Yılın Hesabını Verdi

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve gelişinin 4. yılında Esenler halkına hesap verdi. Göksu, “Seçimlerde söz verdiğimiz vaatleri bitirip, ötesine geçtik. Esenler, merkezde unutulmuş bir ilçeyken şimdi şehircilik adına sorulan her şeyin örneği olan bir ilçe konumuna yükseldi” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve gelişinin 4. yılında Esenler halkına hesap verdi. Göksu, “Seçimlerde söz verdiğimiz vaatleri bitirip, ötesine geçtik. Esenler, merkezde unutulmuş bir ilçeyken şimdi şehircilik adına sorulan her şeyin örneği olan bir ilçe konumuna yükseldi” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, göreve gelişinin 4. yılında Esenler’de yaptığı çalışmaları ve ileriye yönelik projelerini anlattı.Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi’nde, “El Ele Verdik Başardık 4 Yılda 400 Proje” sloganıyla gerçekleşen toplantıya; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yardımcısı Yahya Baş, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, AK Parti Milletvekilleri Türkan Dağoğlu ve Osman Aşkın Bak, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selim Temurcu, İl Genel Meclisi ile Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Davetlilere verilen yemeğin ardından başlayan toplantı, Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği çalışmaları anlatan bir sinevizyon gösterimiyle başladı. Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, görevi süresince Esenler’de yaşananları ve bundan sonra yaşanacakları anlatmak ve hesap vermek üzere buraya geldiğini söyledi.

HESAP VERİRKEN GOCUNMUYORUZ

Göksu, millete hesap verecek kadar cesur, yüzlerinin ak ve alınlarının açık olduğunu vurgulayarak, “İşte biz nihai olarak, seçtiklerini denetleme yetkisi olan halkımızın hesap sorabilmesi için buradayız. Bu hesabı verirken asla gocunmuyoruz, mutlu oluyoruz” dedi. Esenler’de yapılan çalışmaları anlatan Göksu, “Uyku demeden, gece demeden, birçok yakınımızı ihmal ederek aşkla yola düştük. Bir de baktık ki 4 yıl geçmiş. Çalışmalarımızın hepsini Allah’ın yardımıyla başarıyla bitirdik. Hatta seçimlerde söz verdiğimiz vaatleri bitirip, ötesine geçtik. Esenler, merkezde unutulmuş bir ilçeyken şimdi şehircilik adına sorulan her şeyin örneği olan bir ilçe konumuna yükseldi” diye konuştu.Siyasetçilerin kendisini seçen halka hesap vermek zorunda olduğunu belirten Başkan Göksu, “Biz hesap vermek üzere buraya geldik. Sizler hesap almak üzere buraya geldiniz. Çünkü bizim bildiğimiz bir şey var. Hayattaki her bir zerrenin sorulacağı bir dünyaya inanan insanlar olarak önce burada hesap vermek, bu hesabı sağlam tutarak diğer hesaplara karşı güçlü olabilmek için önce burada hesap verebiliyor olmak çok önemli bir şeydir. Bu hesabı verirken asla gocunmuyoruz. Mutlu oluyoruz” dedi.

Esenler’in sosyal, kültürel ve coğrafi açıdan büyük sorunları olduğunu ve göreve geldiklerinden itibaren bu sorunların giderek azaldığını ifade eden Göksu, “Okullar hariç bir tane kamu binası olmayan, bütün kamu binalarının kirada olduğu bir ilçeye, içerisinde kültür sanat diye bir şeyin olmadığı ve sadece kültür altyapısı olarak 250 kişilik artı 200 kişilik bir kültür salonunun olduğu bir ilçede seçilmek mi daha iyi seçilmemek mi daha iyi diye zaman zaman sorduğumuz oldu. Esenler halkı büyük bir teveccüh göstererek, bütün rakiplere çok açık fark atarak AK Parti’ye olan inancıyla sokaktaki her 2 kişiden biri bizi belediye başkanı olarak seçti. Koltuğa oturduğumuzda önümüzde iki tane şık vardı: Ya Esenler’in şartlarına teslim olacaktık, ya da Esenler’in şartlarını teslim alacaktık” şeklinde konuştu.Sosyal, kültürel ve altyapı alanlarında yaptıkları projeler hakkında bilgi veren Göksu, kentsel dönüşüm çalışmalarına da vurgu yaparak, Esenler’in kentsel dönüşümde bir marka olacağını söyledi.

BELEDİYECİLİK BUDUR

Başkan Göksu’nun ardından programa katılan protokol üyeleri de konuşma yaptı ve Esenler’e dair düşüncelerini dile getirerek, Başkan Göksu’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Programda konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, “Belediyecilik ve gerçek hizmet budur. Hangi alanda olursa olsun el ele verilerek başarı elde edilebilir. Biz birlikte Türkiye’yiz” dedi. Osman Aşkın Bak, Belediye Başkanı Göksu’ya yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederken; AK Parti Milletvekili Türkan Dağoğlu da Esenler’de başarılı olmanın büyük bir gayret gerektirdiğini söyledi. Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yardımcısı Yahya Baş da, Başkan’ın Esenler’i daha yaşanabilir bir hale getirmek için seferberlik ilan ettiğini vurgulayarak, çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Göksu’yu tebrik etti.Esenler’in sürekli gelişen ve güzelleşen bir ilçe olduğunu dile getiren Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu da, “Burada görev yapmak hepimiz için onurdur” diyerek Esenler Belediyesi’nin çalışmalarını gönülden desteklediğini vurguladı.

Program, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Gürses Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Gürses, Turgutreis Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven, Kayserililer Dernek Başkanı İlhan Şen, Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Kahveci, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Selim Temurcu’nun konuşmalarının ardından, plaket ve hediye takdimleriyle sona erdi.

 

Diğer Haberler