Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ocak 2013

ABONE OL

Göksu 2012’nin Yıldızı

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından geleneksel olarak bu yıl 11'incisi düzenlenen ve "en prestijli öğrenci ödülleri" olarak adlandırılan "Yılın Yıldızları Ödülleri"nde Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu 2012’nin yıldızı seçildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından geleneksel olarak bu yıl 11’incisi düzenlenen ve “en prestijli öğrenci ödülleri” olarak adlandırılan “Yılın Yıldızları” ödül töreninde Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu 2012’nin yıldızı seçildi. 

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan ve Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nun da katıldığı ödül töreninde Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu “Rektörlük Özel Ödülü”ne layık görülerek 2012’nin yıldızı seçildi. Ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in elinden alan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, kendisine bu ödülü layık görenlere teşekkür ettikten sonra, “Geçen sene bu ödülü Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde düzenlenen törenle almıştım. Bu yıl Belediye Başkanı bulunduğum Esenler’de bulunan YTÜ 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende alıyorum. Bu benim için ikinci bir mutluluk. Ödüllerin daim olmasını diliyorum” dedi. Aynı törende Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay da “Rektörlük Özel Ödülü” aldı.

ELİNİZDE KİTAPTAN BAŞKA ŞEY OLMASIN

Törene katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, üniversitelerin bilginin üretildiği yerler olduğunu belirterek, gençlere şu tavsiyelerde bulundu: “İmkân varken yapmadıklarınızdan pişman olursunuz. Bu yüzden zamanınızı iyi değerlendirin. En öneml i güç bilgidir. Doğrudan yana, ya da yanlıştan yana tepki koyabilirsiniz. Ancak bizim zenginliğimiz kardeşliktir. Mezhep ve etnik ayrımı yapmadan fikirleri dışlamayın. Konuşmak en büyük zenginliktir. Elinizde kitap dışında nesne olmamalı. Beğenmediğiniz duruşlara sözünüzle cevap verin. İletişim kanallarınız hep açık olsun.” Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise üniversitelerin “akıl ve fazilet sahibi gençler yetiştirdiğini” belirterek, “Üniversitelerde azınlığın eylemleri, çoğunluğunu emeğini gölgeliyor” dedi.

5 bin Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisinin oylarıyla “Türkiye’nin En İyileri”nin dağılımında 2012 yılının en beğenilen yıldızları ise şöyle:Eğlence-Show Programı: Beyaz ShowErkek Şarkıcı: Mehmet ErdemKadın Şarkıcı: SılaMüzik Grubu: ZakkumEkonomist: Cüneyt Başaranİş Adamı: Ali Ağaoğluİş Kadını: Hanzade Doğan BoynerŞirket: Türk Hava YollarıBanka: Türkiye İş BankasıTv Kanalı: Star TVReklam Filmi: Anadolu Efes Tanıtım FilmiSabah Haber Programı: İrfan Değirmenci ile GünaydınHaber Programı Yapımcısı: Abbas GüçlüHaber Spikeri: Mehmet Ali BirandSpor Programı: %100 FutbolSporcu: Neslihan DarnelKültür Sanat Programı: Şeffaf Oda                                                                                                                   Gazete: HabertürkKöşe Yazarı: Can DündarYazar: Ahmet ÜmitSinema Filmi: Uzun HikâyeKadın Sinema Oyuncusu: Fahriye EvcenErkek Sinema Oyuncusu: Kenan İmirzalıoğluDizi Film: İşler GüçlerKadın Dizi Oyuncusu: Meryem UzerliErkek Dizi Oyuncusu: Kıvanç TatlıtuğSosyal Sorumluluk Projesi: TTNetSivil Toplum Örgütü: LÖSEVRadyo Kanalı: Power FMRadyo Programı: MatraxKadın Tiyatro Oyuncusu: Ayça BingölErkek Tiyatro Oyuncusu: Tolga Çevik

Diğer Haberler