Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ocak 2015

ABONE OL

‘gizem Dolu Anadolu’ Esenler’de Sergileniyor

Türkiye'nin 81 ilinden 81 fotoğrafın yer aldığı "Gizem Dolu Anadolu" fotoğraf sergisi, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Esenler'de görev yapan STK temsilcilerinin katılımıyla fotoğrafseverlerin ziyaretine açıldı.

Türkiye’nin 81 ilinden 81 fotoğrafın yer aldığı “Gizem Dolu Anadolu” fotoğraf sergisi, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Esenler’de görev yapan STK temsilcilerinin katılımıyla fotoğrafseverlerin ziyaretine açıldı.

Türkiye’yi karış karış gezerek Anadolu’nun gizem dolu güzelliklerini gün yüzüne çıkaran Fotoğraf Sanatçısı Resul Çelik’in objektifinden yansıyan karelerin yer aldığı “Gizem Dolu Anadolu” fotoğraf sergisi, Esenlerli sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Sergi açılışı öncesi Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, serginin amacına uygun olarak Esenler’de hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltılı programda bir araya geldi.

Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen kahvaltılı programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Yılmaz, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcıları ile ilçede görev yapan STK temsilcileri katıldı.

81 İLİMİZİ TEMSİL EDİYORSUNUZ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu konuşmasına, “Düzenlediğimiz kahvaltı programında Türkiye’nin 81 ilinden STK temsilcilerimiz, 81 ilimizin fotoğrafının yer aldığı sergiyi temsil ediyor” diyerek başladı. Memleket bilincinin önemine vurgu yapan Göksu, “İnsanların kendi medeniyet değerleri koparsa kişiliksiz ve kimliksiz hâle gelirler. Bu açıdan biz kendi çocuklarımıza nereden geldiklerini öğretmek zorundayız” dedi. STK’ların çalışmalarına destek vermeye her zaman hazır olduklarını belirten Göksu, “İstanbul’un sosyo-kültürel dokusunda önemli bir fonksiyona sahipsiniz. Bu şehrin sorumluluğu hepimize aittir” diye konuştu.

ESENLER’İN KILCAL DAMARLARISINIZ

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal da yöneticilerin kültürümüzü geliştirmedeki rolüne dikkat çekerek, “Ne yetiştirirsek onu alırız. Esenler’de insan faktörüne katkı sağlamak biz idarecilerin ve siz STK’ların görevi” dedi. Ünal, Esenler’de hayata pozitif bakılması gerektiğini söyleyerek “Siz dernek yöneticilerimiz bu ilçenin kılcal damarlarısınız. Amacımız Esenler’i daha ileriye ve iyiye götürmek olmalı” şeklinde konuştu.

ANADOLU ESENLER’E TAŞINDI

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, STK temsilcileri ile birlikte Türkiye’nin 81 ilinden 81 fotoğrafın yer aldığı “Gizem Dolu Anadolu” fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini kestiler. Esenlerli çok sayıda öğrenci ile çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde Göksu, çocukların büyük ilgi ve sevgisiyle karşılaştı. Öğrenciler, sergideki fotoğrafların önünde Başkan Göksu ile kendi fotoğraflarını çektirdiler. Çektiği birbirinden özel fotoğraflarla Anadolu’yu Esenler’e taşıyan Fotoğraf Sanatçısı Resul Çelik de Başkan Göksu ve beraberindekilere fotoğrafların hikâyesini anlattı. Göksu ayrıca sergi için hazırlanan hatıra defterine da düşüncelerini yazıp imzaladı.

MEMLEKET HASRETİ DİNECEK

“Gizem Dolu Anadolu” fotoğraf sergisi hakkında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Anadolu’yu ve Batı’yı Esenler’e getirdik. İstanbul ve özellikle Esenler büyük bir bölümü göç ile oluşmuş bir şehir. Göçle oluşmuş bir şehir olduğu için, buradakilerin her birinin babası, atası bir başka yerden gelmişler. Biz de geldikleri yöreyi burayla buluşturmak istedik. Gördüğünüz gibi çocuklarımız cıvıl cıvıl sergiyi inceliyorlar. Anadolu’nun, ülkemizin güzelliklerini yansıtmak istedik. Bu güzellikleri Esenlerliler ile buluşturuyoruz” dedi.

AY SONUNA KADAR AÇIK

Ay sonuna kadar fotoğrafseverlerin ziyaretine açık kalacak “Gizem Dolu Anadolu” fotoğraf sergisi, her gün 09.00 ile 20.00 saatleri arasında gezilebiliyor. Anadolu’nun gizem dolu güzelliklerini gün yüzüne çıkaran sergi, memleket hasreti çekenlerin de özlemini dindiriyor.

Diğer Haberler