Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Nisan 2019

ABONE OL

Girişimci Kadınlara E-ticaret Eğitimi

Esenler'in "Bereket Kapısı" Nar Projesi yeni katılımcılar ve eğitimlerle hız kesmeden devam ediyor.

Esenler’in “Bereket Kapısı” Nar Projesi yeni katılımcılar ve eğitimlerle hız kesmeden devam ediyor.

Esenlerli ev hanımları el emeği göz nuru ürünlerini satabilecekleri e-ticaret sitesinde bir araya geldi. Nar Projesi’ne katılan ev hanımlarının e-ticaret yaparak ev ekonomilerine katkıda bulunmalarının yanı sıra teknolojik bir dil öğrenmeleri ve kişisel gelişimlerini de desteklemeleri proje kapsamındaki hedefler arasında yer alıyor.

Esenler BelediyesitarafındanAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıdestekleriyle 15 Mart’ta hayata geçirilenNar Projesi’nekatılan 450 kadın, evlerinde ürettikleri ürünlerie-ticaretyoluyla satarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Bu durum projeye katılım sayısının da her geçen gün artmasını sağlıyor.

EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Nar Projesi katılımcısı ve yeni katılım sağlayan 300 kadına, Dr.Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde eğitim verildi. E-ticaret Eğitmeni Hakan Erdemir, e-ticaret, bilgisayar kullanımı, site yönetimi ve sipariş konularında kadınları bilgilendirdi. Eğitimler, katılımcılara kendi alan isimlerine yönelik site oluşturma, oluşturulan bu site kapsamında kendi siparişlerini takip edebilme, alıcıyla sohbet edebilecekleri bir platformla buluşabilme imkanı sunuyor. Ayrıca Esenler Belediyesi proje ofisi Nar Projesi katılımcılarına site düzenlenmesi, reklam ve her türlü teknik destek talepleri için başvurabilecekleri bir ortam da sağlıyor.

KENDİ SİTENİZİ KENDİNİZ YÖNETECEKSİNİZ

Başvuruların ardından uygun olan kadınlara, site ve e-ticaretle ilgili bilgi verdiklerini söyleyen Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Koordinatörü Sevilay Acar, “Kendi sitelerinizi kendiniz yönetecek, kendi sayfalarınızı istediğiniz gibi değiştirebilecek ve fırsat ürünleri koyabileceksiniz. Biz belediye olarak, sistemsel ya da müşteriyle karşılaştığınız herhangi bir sorun olursa, o noktada devreye gireceğiz, çözüm noktası olacağız ve işleyişin devam etmesini sağlayacağız. ‘E-ticaret nedir?, E-ticaretin kanuni prosedürleri ve yükümlülükleri nelerdir?’ Bu konuları anlattık. Bir yandan da sayfalarınızı nasıl yöneteceğinizi ve ürünlerini yükleyip fiyatlandırmanın nasıl olması gerektiğini öğrettik” ifadelerini kullandı.

NAR PROJESİNDE RANDEVULU EĞİTİM DÖNEMİ

Nar Projesi eğitimleri, katılım sayısının fazla olması ve birebir eğitimlerin daha faydalı olabileceği düşünülerek randevulu sistemle birebir eğitim şeklinde yapılacak. Bundan sonra eğitimler birer saatlik dilimde eğitimcilerle bilgisayar başında uygulamalı olarak yapılabilecek. Hanımlar nar ofisini arayarak randevu alabilecekler.

Diğer Haberler