Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mart 2017

ABONE OL

Gerçeğini Aratmayan Ygs Denemesi

"Esen Akademi" üniversite hazırlık kursunda sınava hazırlanan mihmandar öğrenciler, YGS heyecanlarını yenmeleri için ÖSYM modelli bir sistemle, tüm prosedürlerin uygulandığı bir deneme sınavına girdiler.

“Esen Akademi” üniversite hazırlık kursunda sınava hazırlanan mihmandar öğrenciler, YGS heyecanlarını yenmeleri için ÖSYM modelli bir sistemle, tüm prosedürlerin uygulandığı bir deneme sınavına girdiler.

Esenler Belediyesi’nin “Mihmandar Gençlik” projesi kapsamında “Esen Akademi” üniversite hazırlık kursunda sınava hazırlanan mihmandar öğrenciler, gerçeğini aratmayan bir YGS denemesine girdiler. Esenler Belediyesi Gençlik Merkezi’nde Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na(YGS) hazırlanan 230 öğrenci, ÖSYM modelli bir sistemle deneme sınavı oldular.

TÜM PROSEDÜRLER BİREBİR UYGULANDI

Esenlerli öğrencilerin, 12 Mart Pazar günü gerçekleşecek YGS’de heyecanlarını yenmeleri ve hedeflerine yürüdükleri yolda daha başarılı olmaları için yapılan sınavda tüm prosedürler birebir uygulandı. Kimliğini ve “Sınava Giriş Belgesi”ni yanında getirmeyen adaylar ile sınavın başlama saatinden 15 dakika önce yani saat 09.45’ten sonra gelen adaylar sınava alınmadılar.

SAAT 10.00’DA BAŞLADI, 160 DAKİKA SÜRDÜ

“Sınava Giriş Belgesi” ve kimlik kontrolüyle sınıflara alınan öğrenciler, saat 10.00’da sınava başladılar. Mihmandar öğrenciler, 160 dakika boyunca YGS öncesi son denemelerinde başarılı olmak için ter döktüler.

GÜZEL BİR TECRÜBE OLDU

Üniversite adayı mihmandar öğrenciler, sınavın kendileri için güzel bir tecrübe olduğunu dile getirerek, “YGS’nin tüm kurallarının uygulanması heyecanımızı doruğa çıkardı. Hafta sonu gireceğimiz esas sınav için de çok ciddi bir tecrübe oldu. 12 Mart’ta kendimizden daha emin olarak sınava katılacağız” diye konuştular.

Diğer Haberler