Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Ekim 2013

ABONE OL

Gençlerin Boğaz Çoşkusu

Esenlerli gençler, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Kültür Gezileri” kapsamında Boğaz turu yaptı. Boğaziçi’nin tüm doğal ve tarihi zenginliklerini görme fırsatı bulan gençler, hep birlikte keyifli bir hafta sonu geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Kültür Gezileri” kapsamında bu kez Esenlerli gençler, Boğaz turuna çıktı. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında; Esenler’de yaşayan gençler, İstanbul Boğazı’nın masmavi sularında unutamayacakları bir gün geçirdi.

Öğlen saatlerinde Kemer Mahallesi’nde bulunan Esenler Belediyesi Spor Kompleksi önünden kalkan otobüslerle Eminönü’ne doğru yol alan gençler, keyifli geçen yolculuk sonrasında kendileri için özel hazırlanan tekneye binerek, 2 saatlik Boğaz turuna başladı. Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak’ın da katıldığı turda, Boğaz’daki tüm yalı, saray, müze ve cami gibi tarihi ve turistik yapılar hakkında rehberden bilgi alan gençler, Boğaziçi’nin tüm güzelliklerini görme fırsatı buldular.

Turda, gençlere hitaben kısa bir konuşma yapan AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak, “Esenlerli gençler, Boğaz turunda. Hayal bile edemezdik bunu. Bugün baktığımızda artık Esenler’in gençleri Boğaz’ı geziyor. Artık Esenler’in diğer tüm kesimleri gibi gençleri de bu güzel şehrin her türlü nimetinden yararlanıyor. Esenler gençliği artık, gerek belediyemizin, gerekse diğer kurum ve kuruluşların düzenlediği sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere katılma ve temsil hakkı buluyor. Bugün bize güzel İstanbulumuzun bu güzelliklerini bize sunan Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Başak’ın konuşmasının ardından İstanbul Boğazı’nı seyreden gençler, yemek saatinin gelmesiyle birlikte kendilerine ikram edilen yemekleri büyük bir afiyetle yediler. Yemek sonrasında da hep birlikte şarkılar söyleyerek gönüllerince eğlenen gençler, soğuk havaya aldırış etmeden İstanbul Boğazı’nı gezmenin mutluluğunu yaşadılar. Gençlerden bazılarının eline gitar almasıyla coşkulu dakikalar geçiren gençler, oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirdiler. Eminönü’ne varıncaya kadar doyasıya eğlenen gençler, unutamayacakları bir günün ardından yine Eminönü’nden kalkan otobüslerle Esenler’e döndüler.

Diğer Haberler