Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Haziran 2013

ABONE OL

Gençler Kendilerini Keşfediyorlar

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nin düzenlediği yılsonu gösterilerine katılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ESEV’in verdiği kapsamlı eğitimler sayesinde gençlerin kendilerini keşfettiklerini söyledi.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nin düzenlediği yılsonu gösterilerine katılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ESEV’in verdiği kapsamlı eğitimler sayesinde gençlerin kendilerini keşfettiklerini söyledi.Esenlerli gençleri sosyal hayatın içine çekmek ve gençlerin kültürel birikimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV), Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katıldığı bir törenle eğitim – öğretim yılını noktaladı. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Esenler Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mustafa Bağdatlı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program, öğrencilerin aldıkları eğitimler sonucunda “Mevlana Oratoryosu” adlı tiyatro gösterisini izleyenlerle paylaşmasıyla başladı. Tiyatro gösterisinin ardından müzik öğretmenlerinin verdiği mini konser ile devam eden programda Başkan Göksu da bir konuşma yaptı.KÜLTÜR SANAT VADİSİ OLACAK

Göksu, 4 yıl önce hizmete açıldığında ESEV’in böylesine kapsamlı bir eğitim vereceğine birçok kişinin inanmadığını ancak, bugün itibariyle ESEV’de binlerce kişinin eğitim aldığını belirtti. ESEV’in verdiği eğitimler sayesinde gençlerin kendilerini keşfettiklerini kaydeden Göksu, bu sayede Esenler’deki suç oranlarının da çok büyük bir oranda düştüğünü açıkladı. Temmuz ayı sonunda Nenehatun Mahallesi’nde açılacak dev kongre merkezi ile ilgili de konuşan Göksu, “Orası bir kültür, sanat ve yaşam alanı olacak” dedi. Göksu, “Dörtyol Meydanı’nı da kültür sanat vadisi haline dönüştürüyoruz” diyerek, ‘ileri’ addedilen ilçelerdeki çocukların faydalandığı her şeyden Esenlerli çocukların da faydalanacağını aktardı. Göksu, konuşmasının sonunda anne babalara da evlatlarına değer verdikleri ve onları kendilerine emanet ettikleri için teşekkür etti.Programın ardından davetiler, ESEV öğrencilerin yaptıkları tezhip, hat, kaligrafi, resim, ebru ve fotoğraflardan oluşan sergiyi de gezdiler.

Diğer Haberler