Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Mayıs 2018

ABONE OL

Genç Tiyatrocular Göz Doldurdu

ESEV tiyatro atölyesi öğrencileri yılın son oyunu "Yolcular"ı sergiledi.

ESEV tiyatro atölyesi öğrencileri yılın son oyunu “Yolcular”ı sergiledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esenler Sanat Evi (ESEV) tiyatro atölyesi öğrencileri, eğitim dönemlerinin son oyununu sahneledi. “Yolcular” isimli yetişkin oyunu, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

“YOLCULAR” İLE FİNAL

Amerikalı oyun yazarı Sam Bobrick tarafından kaleme alınan “Yolcular”, küçük bir otobüs terminalinde yolları kesişen karakterlerin, hayata, ikili ilişkilere, toplumsal değerlerin değişimine, çevre kirliliğine, günümüzde giderek yozlaşan insani duygulara, bireylerin giderek yalnızlaşmasına eleştirel ve bir o kadar da komik bir bakış açısıyla bakan 8 farklı hikayeden oluşuyor. ESEV Tiyatro Atölyesi Eğitmeni Cengiz Eşiyok’un yönetmenliğinde sahnelenen oyunda, ESEV öğrencileri; Alihan Öztürk, Ayla Çebi, Burcu Dilsiz, Eda Yiğit, Elif Yazgan, Enes Sürüm, Erkam Çınar, Esma Özmen, Ezgi Umut Dursun, Gizem Kök, Halil İbrahim Erol, İrem Soytürk, Kübra Ulusal, Metin Güleç, Murat Söner, Yağmur Deniz, Yakup Bayır ve Yılmaz Şimşek rol aldı.

İZLEYENLERİN BEĞENİSİNİ KAZANDILAR

Çok sayıda tiyatro severin katıldığı oyunu başarılı bir şekilde sahneye koyan ESEV tiyatro atölyesi öğrencileri, izleyicilerin beğenisini kazandı. Öğrenciler, sergiledikleri “Yolcular” oyunuyla birlikte tiyatro eğitimlerini tamamlamış oldular.

Diğer Haberler