Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mart 2014

ABONE OL

Gedik’in Dilinden Nurullah Genç

“Şiir Dinletileri” programında ‘Meçhul Kaptan’ lakaplı şair Niyazi Gedik, şair Nurullah Genç’in şiirlerini Esenlerli gençler için seslendirdi.

“Şiir Dinletileri” programında ‘Meçhul Kaptan’ lakaplı şair Niyazi Gedik, şair Nurullah Genç’in şiirlerini Esenlerli gençler için seslendirdi.

Esenler Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü’nün, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği ile ortaklaşa düzenlediği “Şiir Dinletileri” programında ‘Meçhul Kaptan’ lakaplı şair Niyazi Gedik, şair Nurullah Genç’in şiirlerini Esenlerli gençler için seslendirdi.

Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde gerçekleşen programda şair Nurullah Genç hakkında gençlere bilgi veren şair Niyazi Gedik, “Bazı şiirler, vardır şairin isminin önüne geçmiştir. Sizler çok şanslısınız. Nurullah Genç, yaşıyor. Onu hayattayken görebilirsiniz, tanıyabilirsiniz” dedi.

“Büyük eserler vermek için gönül dünyamızın da büyük olması lazım” diyen Gedik, “Büyük eserler, küçük ruhların işi değil” dedi. Gençlere Nurullah Genç’in şiirlerini okumaları yönünde tavsiyeler de veren Gedik, Nurullah Genç’in şiirlerindeki imge zenginliğini görmenizi tavsiye ederim. Bu kadar zengin bir imge zenginliğini başka bir yerde bulamazsınız. Nurullah Genç, size çok ufuk açacaktır” dedi.

Gedik, konuşmasının ardından şair Nurullah Genç’in “Yağmur”, “Hıçkırıklar” isimli şiirleri de dâhil olmak üzere birkaç şiirini daha okuduktan sonra içerisinde Genç’in şiirlerinin yer aldığı cd’leri gençlere hediye etti.

Diğer Haberler