Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Ağustos 2011

ABONE OL

Gazzeli Başkan ümitli

Esenler Belediyesi’nin kardeş şehri Filistin’in Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mekki, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Gazze Belediye Başkanı Mekki, zulmün ilelebet pâyidar olmayacağını, bir gün kendi yüzlerinin de güleceğini söyledi.

Esenler Belediyesi’nin kardeş şehri Filistin’in Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mekki, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti.Gazze Belediye Başkanı Mekki, zulmün ilelebet pâyidar olmayacağını, bir gün kendi yüzlerinin de güleceğini söyledi.

Basına açık olarak gerçekleşen nezaket ziyaretinde, Gazze Belediye Başkanı Mekki’yi güler yüzle kapıda karşılayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Geçtiğimiz Nisan ayında Gazze Belediye Başkanı Mekki ile Kardeş Şehir protokolü imzalayan Göksu, Gazze’deki son gelişmeler hakkında Mekki’den bilgi aldı. İsrail’in ablukası altındaki Gazze’nin özgürlüğüne kavuşacağı günlerin çok yakın olduğunu anlatan Mekki, Türkiye’nin Gazze’ye verdiği desteği takdir ettiğini söyledi.

Göksu’dan anlamlı hediye

Kendisini ziyaret eden Mekki’ye bir fincan takımı hediye eden Göksu, “İnşallah bu fincanlarda zemzem içer, Gazze’deki kardeşlerimize de ikram edersiniz” dedi. Göksu’ya teşekkür eden Mekki de Göksu’ya Gazze’deki görme ve duyma engellilerin yaptığı el işlemeli bir örtü ile manevi açıdan çok kıymetli olan ve Gazze’nin simgesi haline gelen üzerinde Anka kuşu resimli bir plaket hediye etti.

Bir ölürüz, bin doğarız Anka kuşunun Gazze için çok önemli bir sembol olduğunu dile getiren Mekki, “Anka kuşu Gazze’nin özgürlüğünü temsil ediyor. Gazze’nin kimseye boyun eğmeyeceğini temsil ediyor” dedi. Bazı mitolojilerde öldükten sonra küllerinden yenisinin doğduğuna inanılan Anka kuşları gibi bir Filistin şehidinin yerine binin doğduğunu dile getiren Mekki, “Şu bilinmelidir ki, zulüm ilel-ebed pâyidar olmaz. Allah zalimlere bir süre fırsat verir ama sonları çok hazin olur. Dünyada bir çok örneklerini geçmişte gördük, bugün de görüyoruz” şeklinde konuştu.

Kardeşliğin gereğini yapacağız Gazze ile kardeş olduktan sonra bu mazlum coğrafyaya çeşitli yardımlarda bulunduklarını kaydeden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Yine çeşitli yardımlarımız olacak. Bunların yollarını arıyoruz. Filistin davası bizim için büyük önem taşıyor. Orada yaşanan zumlu tüm benliğimizde hissediyoruz. Filistinlilerin kardeşi olarak bu kardeşliğin gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Diğer Haberler