Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Eylül 2013

ABONE OL

Gazilere Boğaz Turu

Esenler Belediyesi’nin kadınlar için organize ettiği “Boğaz Turu” nun sürpriz misafirleri vardı. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle ilçedeki gaziler, Boğaz gezisinde keyifli anlar yaşadı.

Esenler Belediyesi’nin kadınlar için organize ettiği “Boğaz Turu” nun sürpriz misafirleri vardı. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle ilçedeki gaziler, Boğaz gezisinde keyifli anlar yaşadı. 

Esenler Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ilçede yaşayan gaziler için çok özel bir program düzenledi. İlçedeki kadınlar için organize edilen Boğaz Turu’na eşleriyle birlikte konuk olan gaziler, hep birlikte unutamayacakları bir gün geçirdiler. Eminönü sahilinden kalkan gemiyle bütün İstanbul Boğazını turlayan gaziler, bir gün de olsa kendilerine armağan edilmiş günün keyfini yaşadılar. Uzman rehberler eşliğinde İstanbul Boğaz’ının tarihi ve doğal güzelliklerini keşfeden gaziler, tarihi ve turistik eserlerin fotoğraflarını çekerek yaşadıkları anları ölümsüzleştirdiler.

Yol boyunca birbirleriyle sohbet ederek anılarını tazeleyen gaziler, Boğaz’da merak ettikleri tarihi eserler hakkında rehberden bilgi de aldılar. Gündelik hayatın stresinden uzakta derin bir nefes alan gaziler, Boğaz’ın masmavi sularında, martıların çığlıkları eşliğinde Ortaköy, Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Rumelihisarı, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Tarabya, Sarıyer, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy, Anadolu Hisarı, Kanlıca ve Beykoz gibi Boğaziçi’nin tüm güzelliklerini seyretme imkânı buldular.

SANAT MÜZİĞİ DİNLEDİLER

Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ve AK Parti İlçe Yaşlılar Komisyonu Başkanı Sabri Seçen’in de katıldığı programda hoşça vakit geçiren gaziler, Nisa Müzik Grubu’nun Türk Sanat Müziği repertuarından seslendirdiği şarkılarla da doyasıya eğlendiler. Yaklaşık 2 saat süren Boğaziçi Turu’nda kendilerine ikram edilen yemekleri afiyetle yiyen gaziler, gün sonunda Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik’ten hediyelerini de aldılar. Gaziler, unutamayacakları bir günün ardından Eminönü’ne döndüler ve burada bekleyen Esenler Belediyesi’ne ait otobüslerle Esenler’e döndüler.

GAZİLER TURDAN MEMNUN

Turdan memnun kaldıklarını belirten gaziler, çok güzel bir gün geçirdiklerini dile getirdiler. Boğaziçi’ne hayran kaldığını söyleyen Kıbrıs gazisi Naci Akarca, İstanbul’u yeniden keşfettiğini belirtti. İlk kez Boğaz turu yaptığını anlatan Akarca, “Böyle anlamlı bir günde böyle bir etkinliğe katılmak çok güzel oldu. Belediye sağ olsun. Bizleri unutmuyor” dedi. Kendisi gibi Kıbrıs gazisi olan Selçuk Özkan ise Gaziler Günü olması nedeniyle çeşitli yerlerde düzenlenen törenlere katılmak yerine Esenler Belediyesi’nin düzenlediği bu tura katılmayı tercih ettiğini ifade etti. Turdan çok memnun kaldığını söyleyen Özkan, “İyi ki gelmişim. Çok güzel bir tur oldu” dedi.

 

Diğer Haberler