Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Temmuz 2016

ABONE OL

Gazi Polisin Nikahı Hastanede Kıyıldı

15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan polis memuru Ferdi Akyün'ün nikahı, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tarafından tedavi gördüğü hastanede kıyıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan polis memuru Ferdi Akyün’ün nikahı, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tarafından tedavi gördüğü hastanede kıyıldı.

15Temmuzakşamı izinli olduğu halde göreve gittiği Topkule Kışlası’nda yaralananBaşakşehirİlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru 28 yaşındaki Ferdi Akyün’ün nikahı, Bağcılar Metipol Hastanesi’nde kıyıldı.

21 Ağustos’ta Erzurum’da yapılacak düğünü için izin gününde Esenler’deki akrabalarına düğün davetiyesi dağıtan Ferdi Akyün, darbe teşebbüsü haberini alır almaz hemen görevine döndü. Diğer polis arkadaşları ile birlikte Topkule Kışlası’na gidip darbe teşebbüsüne müdahale eden Ferdi Akyün, burada çıkan olaylarda bacağından ve kolundan yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Tedavi gördüğü hastanede kendisini ziyaret eden Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Sağlığınıza kavuştuğunuzda inşallah nikahınızı ben kıyarım” diyerek Ferdi Akyün’ün teselli etti. Bunun üzerine Ferdi Akyün de daha tam sağlığına kavuşmadan nikah gününü öne çekti.

NİKAHI GÖKSU KIYDI Gerekli hazırlıklar yapılarak Ferdi Akyün-Nesrin Demir’in nikahı Bağcılar Medipol Hastanesi’nin Konferan Salonu’nda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu tarafından kıyıldı. Gazi polis Akgün salona tekerlekli sandalyede geldi. Ferdi Akyün ve Nesrin Demir’in nikahta siyah elbise giydikleri görüldü. Çiftin nikah şahitliklerini ise, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar Özdemir ile Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren yaptı. Nikah törenine darbe girişiminde yaralanan Akgün’ün arkadaşıpolis Kemal Cavit Akdemir, çiftin ailesi ve yakınları katıldı.

CUMHURBAŞKANINDAN HEDİYE Nikahı kıydıktan sonra Evlenme Cüzdanı’nı gelin Nesrin Demir’e veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, çifte mutluluklar diledikten sonra, “Bu darbe teşebbüsü de gösterdi ki bize çok hayırlı evlatlar gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi en az üç olmak üzere Cenab-ı Allah sizlere hayırlı evlatlar nasip etsin” diye dua etti. Göksu, daha sonra CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın altınbilezik hediyesini çifte takdim etti. Göksu, “İnşallah 26 Ağustos’ta Erzurum’daki düğününüzde de birlikte oluruz” dedi.

MÜKAFATIM GAZİLİK Hainlerin darbe girişiminin olduğu günün öncesinde akrabalarına davetiye dağıttığını belirten Gazi Ferdi Akyün, “15 Temmuz günü davetiyeleri bastırdım ve bunları dağıtmak için akrabalarıma ziyarete gittim. Bu olayların gelişmesi üzerine birliğimize döndük. Verilen işimizi ve görevimizi yaptık. Neticesi böyle oldu. Bu uğurda mükafat olarak da gazi olduk, şükürler olsun. Bugünde şaşalı bir şey yapmadık. Sadece olması gereken imzamızı attık. Yarın yine bir ameliyat olacağım” diye konuştu.

Diğer Haberler