Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2012

ABONE OL

Gazeteciliğe İlk Adımlarını Attılar

Esenler Belediyesi tarafından Türkiye’de hızla gelişen iletişim sektörüne dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Televizyon Gazeteciliği seminerine katılan 72 katılımcı, düzenlenen törenle sertifikalarını alıp gazeteciliğe ilk adımlarını attı.

Esenler Belediyesi tarafından Türkiye’de hızla gelişen iletişim sektörüne dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Televizyon Gazeteciliği seminerine katılan 72 katılımcı, düzenlenen törenle sertifikalarını alıp gazeteciliğe ilk adımlarını attı.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ve toplam 6 hafta süren televizyon gazeteciliği seminerleri sertifika töreni Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yard. Doç Dr. Ahmet Avcı, Spikerler Derneği Üyesi Spiker Burak Koçyiğit ve Aynur Ayaz ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Alanında uzman 12 eğitmen tarafından 6 hafta boyunca Esenler Sanat Evi’nde düzenlenen televizyon gazeteciliği seminerlerine katılarak sertifika almaya hak kazanan 72 katılımcının sertifa aldığı töreninde konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, 1987 yılında liseyi bitirdikten sonra tek tercihle o zamanki adı Basın Yayın Yüksek Okulu olan İletişim Fakültesi’ni tercih ettiğinde etrafındaki insanların tercihini sorguladığını ancak, günümüzde adeta tek kuvvet haline gelen medyanın etkisinin ortada olduğunu belirterek başladığı konuşmasına neden televizyon gazeteciliği seminerlerini düzenlediklerini anlattı. Polat; “Bu yıl düzenlenmeye başlayan bu seminerler inşallah gelecek yıl daha kapsamlı bir hale getirilerek devam edecek” dedi.  Aydın Polat’ın ardından konuşan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yard. Doç Dr. Ahmet Avcı ise seminerlerin önemine değindikten sonra, “Hayatta iki şey çok önemlidir. Bunlarda ilki kişinin hayatına yön veren tercihleri, diğeri ise hayata olumlu bakmak” diyerek bireyin hayata ne verirse hayatın da kendisine onu sunacağını vurguladı. Her zaman olumlu bakmanın insan hayatında olumlu sonuçlar doğuracağını vurgulayan Avcı, katılımcıları tebrik ederek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından gazeteciliğe ve televizyonculuğa merak duyanların bir araya gelip fikir alışverişinde bulundukları, iletişim sektöründeki yeniliklerden haberdar olan ve habercilik, canlı yayın, spikerlik konularında 6 hafta boyunca alanında uzman 12 eğitmen tarafından eğitim alan kursiyerler, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yard. Doç Dr. Ahmet Avcı, Spikerler Derneği Üyesi Spiker Burak Koçyiğit’in elinden sertifikalarını aldılar.

Diğer Haberler