Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mayıs 2012

ABONE OL

Futbolun Şampiyonu Kosova

Esenler, ikinci kez Uluslararası Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. 16 ülkeden 176 genç sporcunun katıldığı turnuvanın şampiyonu, Afganistan’ı 1- 0 mağlup eden Kosova oldu.

Esenler, ikinci kez Uluslararası Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. 16 ülkeden 176 genç sporcunun katıldığı turnuvanın şampiyonu, Afganistan’ı 1- 0 mağlup eden Kosova oldu. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Gaye Eğitim ve Kültürler Arası Dayanışma Derneği ile işbirliği yaparak “Dünyanın Renkleri Esenler’de” sloganıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası 2. Futbol Turnuvası’nın şampiyonu belli oldu. Esenler Belediyesi Kemer Spor Komplesi’nde gerçekleşen turnuvaya 16 ülkeden 176 genç sporcu katıldı.  14 Nisan – 5 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılan ve büyük çekişmelere sahne olan turnuvada tüm sporcular, ülkelerini en iyi şekilde temsil etmek için mücadele etiler.

DEV FİNAL HEYECANI

Türkiye, Bosna-Hersek, Arnavutluk, Kırgızistan, Fas, Moğolistan, Endonezya, Suriye, Afganistan, Türkmenistan, Kosova, Filistin, Azerbaycan, Ürdün, Rusya ve Cibuti takımlarının katıldığı ve birbirinden heyecanlı geçen maçlar sonunda Suriye ile Türkmenistan üçüncülük, Afganistan ile Kosova şampiyonluk maçı oynamaya hak kazandı. 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi Halı sahasında oynanan final maçında Kosova ve Afganistan, şampiyon olabilmek için ter döktü.  Maçı büyük bir ilgiyle izleyen seyirciler, tribünde attıkları tezahüratlarla her iki takımın futbolculara destek verdiler. Heyecanlı ve çekişmeli geçen karşılaşmayı, Afganistan’ı 1- 0 mağlup eden Kosova kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuvada Suriye ise üçüncülüğü elde etti.

 

KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

Karşılaşmanın ardından sahada birbirleri tebrik eden sporcular,  dünya barışının sağlanabilmesi için sporun çok önemli bir işlev gördüğü gerçeğinden hareket eden Esenler Belediyesi’ne spor alanında yapmış olduğu faaliyetlerinden dolayı teşekkür etti. Dünyanın renklerinin tatlı bir rekabet havasında, dostluk ve kardeşlik için top koşturduğu futbol şöleninde final maçı sonrasında düzenlenen ödül töreninde ise; turnuvaya katılarak dereceye giren tüm takım oyuncularına madalya ve özel ödülleri takdim edildi. Törene Gaye Vakfı Başkanı Rahmani Taş ile Esenler Belediyesi yetkilileri katıldı.

 

 

Diğer Haberler