Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mart 2012

ABONE OL

For Life Esintisi Esev’de

Türk müziğinin sevilen gruplarından For Life, ESEV’li kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerlere klasik müzikten, tango müziklerine, film müziklerinden türkülere kadar doyumsuz bir müzik ziyafeti sunan For Life büyük bir ilgi gördü.

Türk müziğinin sevilen gruplarından For Life,  ESEV’li kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerlere klasik müzikten, tango müziklerine,  film müziklerinden türkülere kadar doyumsuz bir müzik ziyafeti sunan For Life büyük bir ilgi gördü.Esenler’de hizmete açıldığı günden bu yana gitardan piyanoya,  neyden çelloya,  kemençesinden tambura kadar müzik ile ilgili çok sayıda branşta ücretsiz hizmet veren Esenler Sanat Evi (ESEV), For Life grubunun müzisyenlerini ağırladı. Çok sayıda kursiyerin katılımıyla gerçekleşen söyleşi ve gitar dinletisi programında; For Life grubunun müzisyenleri Ali Suat Tükel ile Serhat Songur, ESEV’li kursiyerlerle sohbet ederek, onlara doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu. Müzik piyasasına kaliteli müziği kazandırmak amacıyla farklı bir tarz oluşturan ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşan For Life grubunun kuruluş serüveniyle ilgili kursiyere bilgi veren müzisyenler, çok geniş bir repertuarlarının olduğunu anlattılar. Konservatuar yıllarından beri birlikte müzikle ilgilendiklerini söyleyen For Life grubunun kemancısı Ali Suat Tükel,  hiçbir ticari kaygı duymadan zevkle  müzikle ilgilendiklerini belirtti.  Piyasaya çıkardıkları her albümde çok geniş bir yelpazeden eserlere yer verdiklerini ifade eden Tükel, “Konvansiyenel müziğin içinde olan parçaları piyano ve kemana uyacak şekilde çalıyoruz” dedi. Tükel,  albümlerinde Türkçe müzikler yerine yabancı müziklerin daha çok yer verdiklerini ifade etti.

Müzikle ilgili ESEV’li kursiyerlere tavsiyeler veren müzisyen Serhat Songur da müziğin disiplin gerektiren bir iş olduğunu belirtti. “Disiplin olmadan başaramazsınız” diyen Songur, başarılı bir müzisyen olmanın yolunun planlı, düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmaktan geçtiğini söyledi. For Life’nin müzikleriyle eğlendilerKeyifli bir ortamda gerçekleşen sohbetin ardından kursiyerlere mini bir konser veren For Life grubu, herkesi kendilerine hayran bıraktı. Klasik müziklerden, tango müziklerine,  film müziklerinden türkülere kadar  çok özel bir repertuarla performanslarını sergileyen For Life grubuna hayran kalan ESEV’li kursiyerler, dinledikleri müziklerin edasına  kendilerini kaptırarak hoş vakit geçirdi. Bazı kursiyerlerin cep telefonlarının kameralarıyla For Life grubunu görüntülemesi ise dikkat çekti. Kursiyerler, konser sonrasında müzik ile ilgili merak ettikleri her konuda For Life grubuna sorular sorma fırsatı da buldu.

Diğer Haberler