Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Temmuz 2013

ABONE OL

Fırınlara Ramazan Denetimi

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların sağlıklı bir Ramazan geçirmesi için fırın denetimlerine devam ediyor. Görevli ekipler, çalışmalar kapsamında ruhsat işlemleri ve hijyen şartlarının yanı sıra gramaj ve fiyat tarifeleri de denetlendi.

Esenler Belediyesi, ilçede yaşayan vatandaşların sağlıklı bir Ramazan geçirmesi için fırın denetimlerine devam ediyor. Görevli ekipler, çalışmalar kapsamında ruhsat işlemleri ve hijyen şartlarının yanı sıra gramaj ve fiyat tarifeleri de denetlendi. Vatandaşların huzur içinde ve sağlıklı bir Ramazan geçirmesi için her türlü tedbiri alan Esenler Belediyesi, fırın denetimlerine Ramazan’da da ara vermeden devam ediyor. Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tüketici Hakları Zabıta Amirliği ekipleri, ilçede hizmet veren fırınların iş yeri açma ve çalışma ruhsatının olup olmadığından ekmek ve pide gramajlarının fiyat tarifesine uygun olup olmadığına, personelin çalışma önlüklerinin temizliğinden sağlık portör muayenelerinin yapılıp yapılmadığına, barınma şartlarından fırın ve tatlıcılarda kullanılan alet ve ekipmanların gıda kullanımına uygunluğuna, un depolarından ilaçlamaların yapılıp yapılmadığına ve hijyen şartlarına kadar her şeyi kontrol ediyor.

Yapılan denetimler sonucu asgari üretim kurallarına uymayan ve sağlıksız ortamlarda ekmek ve pide yapan işletmeler uyarılıyor. Denetimden geçen işletmelere tüketiciyi korumaya yönelik bilgilendirici broşürler de bırakılıyor. Çalışmalarda ayrıca ekipler tarafından imalathanelerin hangi şartlarda çalışmaları gerektiği ve nasıl üretim yapacakları da işletmelere tek tek anlatılıyor.

Diğer Haberler