Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ekim 2016

ABONE OL

Filede ‘şehit Türkmen Tekin Turnuvası’

Şehit Türkmen Tekin anısına düzenlenen bayanlar voleybol turnuvasında şampiyon, Esenler Voleybol Spor Kulübü oldu.

Şehit Türkmen Tekin anısına düzenlenen bayanlar voleybol turnuvasında şampiyon, Esenler Voleybol Spor Kulübü oldu.

15 Temmuz Darbe Girişiminde eşini çocuklarını alıp vatanına, milletine sahip çıkmak için sokağa çıkıp şehit düşen Türkmen Tekin adına düzenlenen bayanlar voleybol turnuvası Esenler Belediyesi Spor Kompleksi ve Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti. Turnuvaya; Esenler Voleybol Spor Kulübü, Sarıyer Belediyesi, Arnavutköy Belediyesi ve Bahçelievler Voleybol takımları katıldı. Karşılaşmaları; Şehit Türkmen Tekin’in kızı Buket Tekin, Esenler Belediye Başkan Danışmanı Mehmet Kaya ve Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza da takip etti.

ÇEKİŞMELİ KARŞILAŞMALAR OYNANDI

Turnuvanın ilk karşılaşması, Esenler Voleybol Spor Kulübü ve Sarıyer Belediyesi arasında oynandı. Esenler Voleybol Spor Kulübü, Sarıyer Belediyesi’ni 3-0 ile geçti. Günün ikinci karşılaşması Arnavutköy Belediyesi ile Bahçelievler Voleybol takımları arasında oynandı. Arnavutköy Belediyesi, çekişmeli geçen mücadele sonrası Bahçelievler Voleybol’u 3-2 yenerek finale adını yazdıran ikinci takım oldu.

Turnuvanın ikinci gününde Bahçelievler Voleybol ve Sarıyer Belediyesi arasında oynanan 3’üncülük mücadelesinde Bahçelievler Voleybol, Sarıyer Belediyesi’ni 3-1 yenerek adını 3’üncülüğe yazdırdı.

FİNAL MAÇI NEFES KESTİ

Finalde Esenler Voleybol Spor Kulübü ve Arnavutköy Belediyesi nefes kesen bir maça imza attılar. Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı maçı 3-1 kazanan Esenler Voleybol Spor Kulübü, şampiyonluğa uzandı. Şampiyon Esenler Voleybol Spor Kulübü’ne kupa ve madalyalarını Şehit Türkmen Tekin’in kızı Buket Tekin verdi. Kupa ve madalya töreninin ardından tüm takımlar objektiflere dostluk pozları verdiler.

TEK YÜREK OLDUĞUMUZU GÖSTERİYORUZ

Turnuva sonunda konuşan Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, “Bu tür organizasyonlar ile milli birlik ve beraberliğimizin hiçbir zaman bölünmeyeceğini aksine bu tür spor etkinlikleriyle tüm ulusumuzun birbiriyle tek yürek olarak gerekli yerlere gerekli cevabı vereceğini bir kez daha göstermiş olduk” dedi.

Diğer Haberler