Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 14 Ağustos 2011

ABONE OL

Fetih Yurtlular hasret giderdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Fetih Öğrenci Yurdu mezunlarının geleneksel iftar yemeğine katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Fetih Öğrenci Yurdu mezunlarının geleneksel iftar yemeğine katıldı.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Fetih Öğrenci yurdu mezunları ile aynı iftar sofrasında bir araya geldi. Esenler İnşaat ve Eğitim San. Tic. A. Ş (ESKON)’nin bahçesinde gerçekleşen iftar yemeğine üniversite yıllarında Fetih Öğrenci Yurdu’nda kalan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün , Fetih Öğrenci Yurdu’nun eski Müdürü Kerim Aytekin ile çok sayıda  mezun katıldı.  Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar sonrasında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Fetih Yurdu mezunlarıyla beraber aynı iftar sofrasında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugün bu iftar sofrasını birlikte bereketlendirdik” dedi. Göksu, önümüzdeki yıllarda Fetih Yurdu mezunlarıyla beraber geleneksel iftar yemeklerinde bir araya gelmeye devam edeceklerini belirterek, iftara katılan tüm mezunları her yıl Ramazan ayının 2. Cumartesi günü Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplanmaya davet etti.

Ergün: Yurdun fiziki duruma el atmalıyız

Göksu’nun ardından konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ise; Fetih Yurdu iftar organizasyonlarının önceki yıllarda daha dar kapsamda yapıldığını belirterek, “İnşallah daha kapsamlı şekilde bu iftarları devam ettiririz” dedi.  Kendisi de üniversite yıllarında Fetih Yurdu’nda kalan Ergün,  Fetih Yurdunu yeniden canlandırmak ve ayağa kaldırmak için yurdun fiziki durumuna ve öğrencilerin sosyal şartlarına el atmak gerektiğini söyledi. Somali’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek konuşmasına devam eden Bakan Ergün, Somali’de insanların değil, insanlığın öldüğünü söyledi. Somali’de istikrarlı bir düzenin kurulması için istikrarlı bir yönetimin kurulması gerektiğini vurgulayan Ergün, Somali için birlik ve beraberliğin önemli olduğunu söyledi. Ergün, konuşmasını Fetih Yurdu mezunlarını aynı iftar sofrasında bir araya getiren Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek tamamladı.

Programda kısa bir konuşma yapan Fetih Yurdu’nu uzun yıllar yöneten emektar Müdürü Kerim Aytekin ise; “Bir araya gelişimizden dolayı çok mutlu olduğumu söylemek isterim. Bundan sonraki toplantılarda inşallah orada bulunmaktan haz duyduğumuz mekânlarda olacağız. Hepimizi bir arada görmekten memnun olduğumu dile getirmek istiyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından şiir dinletileri gerçekleştirildi. Hep birlikte hoşça vakit geçiren eski dostlar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sohbet ederek hasret giderdiler.

 

Diğer Haberler