Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Haziran 2012

ABONE OL

Fatma Sena, İlk Konserini Verdi

Doğuştan kas hastası olan 11 yaşındaki Fatma Sena, Esenler Eğitim Festivali’nde konser vererek herkesi kendine hayran bıraktı. Konserde dakikalarca alkışlanan Fatma Sena, “Hiçbir engel, hayallerinizin önüne geçemez” dedi.

Doğuştan kas hastası olan 11 yaşındaki Fatma Sena, Esenler  Eğitim Festivali’nde konser vererek  herkesi kendine hayran bıraktı. Konserde dakikalarca alkışlanan Fatma Sena, “Hiçbir engel, hayallerinizin önüne geçemez” dedi.

Türkiye onu “imkânsızı başaran çocuk” olarak tanıdı. Doktorların “kaslarını hareket ettiremez” dediği 11 yaşındaki Fatma Sena Kekiç,  gitar çalmaya başlayarak tıp dünyasını şaşkına çevirdi. Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nde (ESAYDAM) aldığı gitar eğitimi sayesinde hayata yeniden tutunan Fatma Sena, yüzlerce kişiye ilk kez konser vererek yeni bir başarıya daha imza attı. Esenler Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği “Eğitim Festivali” nde düzenlenen etkinliklere katılan Fatma Sena,  ESEV Gitar  Kursu’nda eğitim alan öğrencilerle birlikte sahne aldı. Doğuştan kas hastası Fatma Sena, sahnede gösterdiği performansla izleyenleri şaşırtarak büyük beğeni topladı. Arkadaşlarıyla beraber eline aldığı gitarıyla beraber tekerlekli sandalyesinde birbirinden güzel şarkılar çalıp söyleyen Fatma Sena, gitar öğretmenleri Erdem Kanakoğlu’nun yönetiminde ağırlıklı olarak hareketli ve sevilen popüler şarkılardan oluşan bir repertuar sundu.

TEK BAŞINA SOLO PERFORMANS Sahnede sözleri Aşık Veysel’e ait “uzun ince bir yoldayım” türküsünü tek başına seslendiren Fatma, gösterdiği solo performansla da herkesi kendine hayran bıraktı. Fatma Sena, konser sonunda dakikalarca ayakta alkışlanırken; konsere katılan vatandaşlar da gönüllerince eğlendi.

HAYALLERİNE ADIM ADIM YAKLAŞIYOR

Konserde heyecanlı tavırlarıyla dikkat çeken Fatma Sena, gitar çalmayı çok sevdiğini söyledi. Müziği çok sevdiğini ve kendini müzikle ifade ettiğini belirten Fatma Sena,  dünyaca ünlü gitaristleri kendine örnek aldığını dile getirerek, “Besteler yapmak ve çok iyi gitar çalmak istiyorum” dedi. Fiziksel engelli oluşunun hiçbir şey için engel olmadığını belirten Fatma Sena, “Hayatta hiçbir şey imkânsız değil. Hayallerinizin peşinden gidin. Hiçbir engel, hayallerinizin önüne geçemez” dedi. Fatma Sena’nın çok kısa bir sürede çok iyi bir gelişme gösterdiğini anlatan Fatma Sena’nın öğretmeni Erdem Kanakoğlu da, “Fatma Sena’nın müthiş bir özgüveni var. Kendine çok güveniyor ve yapabileceğine inanıyor. El kasları çok iyi çalışmaya başladı. Akorları çok iyi basıyor” dedi.

Diğer Haberler