Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Kasım 2015

ABONE OL

Fatih’in Torunları Pes Etmez

"Tarih Buluşmaları"nda konuşan Tarihçi - Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Esenlerli öğrencilere, "Tarihe şan verenler, imkânsızlıklar karşısında pes etmeyenlerdir. Siz de Fatih'in torunları olarak asla pes etmeyin, hayallerinizden vazgeçmeyin" tavsiyesinde bulundu.

“Tarih Buluşmaları”nda konuşan Tarihçi – Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Esenlerli öğrencilere, “Tarihe şan verenler, imkânsızlıklar karşısında pes etmeyenlerdir. Siz de Fatih’in torunları olarak asla pes etmeyin, hayallerinizden vazgeçmeyin” tavsiyesinde bulundu.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği “Tarih Buluşmaları”nda Tarihçi – Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Esenlerli öğrencilerle bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Bahadıroğlu, öğrencilere tarihe yön verecek etkili insanlar olmaları için bazı tavsiyelerde bulundu.

HAYAT ÜÇ ŞEYDEN İBARET

Hedefi olanların başarıya ulaşacağını söyleyen Bahadıroğlu, “Osmanlı Devleti’nin temelinde bir kadın gücü vardı. Ertuğrul Gazi’nin annesi Hayme Ana, hedefi olan evlatlar yetiştirdi. Ne kadar hedefi olan insan varsa, devlet o kadar var olur. Herkes kendi hayatını inşa eder. Hedefiniz büyük olsun. Hayat yarış, yakarış ve tırmanıştan ibaret. Her basamakta tırmanırken dünyayı daha tepeden görürsünüz” diye konuştu.

O ASLA PES ETMEDİ

Fatih Sultan Mehmet’in yol gösterici kişiliğinden gençlere örnekler veren Bahadıroğlu, “Fatih Sultan Mehmet, günde 6 saat kitap okurdu. Eğitimi ve öğrenmeyi hiçbir zaman bırakmadı. O, gemileri karadan yürütmeyi düşünecek kadar geniş ufukluydu. Bazılarımız zor karşısında pes ederiz. Bazıları da var ki, zoru ve çok zoru rahatça aşar, hatta imkânsızlık karşısında bile vazgeçmez. Tarihe şan verenler, imkânsızlıklar karşısında pes etmeyenlerdir. Siz de Fatih’in torunları olarak asla pes etmeyin, hayallerinizden vazgeçmeyin” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler