Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Mayıs 2012

ABONE OL

Fatih Camii Yeni Yüzüyle Hizmette

Esenler Belediyesi, Esenler halkının huzur ve refahını sağlamak için halkın ortak kullanım alanları olan park, okul ve camilerle ilgili yaptığı revizyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Esenler Belediyesi, Esenler halkının huzur ve refahını sağlamak için halkın ortak kullanım alanları olan park, okul ve camilerle ilgili yaptığı revizyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Esenler halkının daha rahat ve nezih alanlarda ibadetlerini yapmalarına olanak sağlamak amacıyla ilçe sınırları içinde bulunan ve revizyona ihtiyaç duyan camilerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Fatih Mahallesi’nde bulunan Fatih Camii ile ilgili revizyon çalışmaları sona erdi. Bu kapsamda caminin dış duvarlarına uzun ve kısa olmak üzere iki tip kompozit çit yapımının yanı sıra bir adet kompozit kamelya yapıldı. Caminin iç duvarlarına seramik duvar kaplaması yapılırken yer döşemeleri de yenilendi. Aynı zamanda dış duvarlara da mermer harpuşta yapıldı.

Esenler’de halkınnın ortak kullanım alanları olan park, okul ve camilerden ilçe sakinlerinin daha verimli bir şekilde faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden yetkililer, öncelikli amaçlarının halkın nezih, refah ve huzur dolu ortamlarda yaşamalarını sağlamak olduğunu açıkladı. Son olarak Fatih Camii’nde revizyon çalışmaları yaptıklarını ifade eden yetkililer, “Semt pazarlarından ibadet yerlerine, eğitim kurumlarımızdan spor alanlarına kadar ilçenin her alanında halkın huzur ve rahatı için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan tek istediğimiz, yaptıklarımız ve yenilediklerimize sahip çıkılması. Her yapılan çalışma, her bir hizmet vatandaşın cebinden çıkan para ile yapılıyor. Yani her hizmet bir milli servettir. Bu sebeple bu serveti hep birlikte koruyalım” diye konuştular.

 

Diğer Haberler