Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2013

ABONE OL

Fati Öğrencilerle Yürüdü

“Birlikte Yürüyoruz" kampanyasının görme engelli karakteri FATİ, Engelliler Haftası’nda, Engellilerle birlikte yaşama kültürünü arttırmak için yaklaşık 1000 çocukla birlikte Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir yürüyüş yaptı.

“Birlikte Yürüyoruz” kampanyasının görme engelli karakteri FATİ, Engelliler Haftası’nda, Engellilerle birlikte yaşama kültürünü arttırmak için yaklaşık 1000 çocukla birlikte Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir yürüyüş yaptı.

Türkiye Beyazay Derneği tarafından başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile pilot ilçe seçilen Esenler Belediyesi, Başakşehir Belediyesi ve Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yürütülen “Birlikte Yürüyoruz” kampanyasının görme engelli karakteri FATİ, Engelliler Haftası’nda yaklaşık 1000 çocukla birlikte Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir yürüyüş yaptı. İncirli Caddesi Dikilitaş Durağı’ndan başlayıp Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda son bulan yürüyüşe; Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva, Birlikte Yürüyoruz Kampanyası Genel Koordinatörü Hasan Feyzi Giray, Esenler Belediyesi, Başakşehir Belediyesi yetkilileri ile Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu, Mimar Sinan İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ve Yeşilköy İlköğretim ve İş Okulu öğrencileri katıldı.

ENGELSİZ YÜRÜYORUZ

Engellilerle birlikte yaşama kültürünü arttırmak için gerçekleşen yürüyüşte coşku dolu dakikalar yaşandı. Yürüyüşte, FATİ’nin maskesini takıp ellerine balonlarını alan çocuklar, “Birlikte Yürüyoruz”, “Engelsiz Yürüyoruz”, “Hayatı paylaşabilmek için birlikte yürüyoruz”,  “Birbirimizi doğru anlayabilmek için birlikte yürüyoruz”, “Birlikte yürüyebilmek için birlikte yürüyoruz”, “FATİ ile yürüyoruz’’ gibi sloganlar attılar.

Yürüyüş sonrasında Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda bir konuşma yapan Türkiye Beyaz Dernek Başkanı Lokman Ayva,   Engelliler Haftası’nın önemine dikkat çekerek, Birlikte Yürüyoruz projesi hakkında bilgi verdi.

Diğer Haberler