Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Mart 2013

ABONE OL

Fati Öğrencilerle Tanıştı

Türkiye Beyazay Derneği ve Esenler Belediyesi organizatörlüğünde düzenlenen “Birlikte Yürüyoruz” projesinin kahramanı“FATİ”, Esenler’de öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye Beyazay Derneği ve Esenler Belediyesi organizatörlüğünde düzenlenen  “Birlikte Yürüyoruz” projesinin kahramanı“FATİ”, Esenler’de öğrencilerle bir araya geldi. Türkiye Beyazay Derneği tarafından başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile pilot ilçe seçilen Esenler Belediyesi, Başakşehir Belediyesi ve Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yürütülen “Birlikte Yürüyoruz” kampanyası devam ediyor. Proje kapsamında, çocukların engelli vatandaşlardan haberdar olması ve “engelli” algısının doğru yönlendirilmesi amacıyla, Esenler Engin Can Güre İlköğretim Okulu’nda bir program düzenlendi. Programa; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay,  Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Esenler Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sema Kuluşentürk, Engin Can Güre İlköğretim Okulu Müdürü Eyüp Demir ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda konuşan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, programa ev sahipliği yapan okul yönetimine teşekkür ettikten sonra salonu dolduran öğrencilere, “Sevgili öğrenciler, bugün engelli bireyler ile nasıl iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz. Bu bilgileri hayatınızda uygulamanızı tavsiye ediyorum” dedi. Program, Hamza’nın konuşmasının ardından FATİ’nin de yer aldığı tiyatro gösterisiyle devam etti. FATİ’DEN ÖĞRENCİLERE DAVET

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdür Yardımcısı Halis Kuralay da, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında, öğrencilere engelli bireyler ile nasıl iletişime geçilmesi gerektiğini aktardı. Dünyanın her yerinde engelli bireylerin olduğunu belirten Kuralay, “Beş çeşit engelli grubu vardır. Çevremizde engellilere yardım etmeden önce onlara ‘Size yardımcı olabilir miyim?’ şeklinde soralım ve daha sonrasında onlara yardımcı olalım” şeklinde konuştu.

Protokol üyelerinin ve öğrencilerin FATİ ile hatıra fotoğraf çektirmesinin ardından program, FATİ’nin öğrencilere birlikte yürüme teklifinde bulunması ve projeyle ilgili detaylı bilgilere nasıl ulaşacaklarını da aktarmasıyla sona erdi.

Diğer Haberler