Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mayıs 2016

ABONE OL

Expo’nun İlgi Odağı: Çocuk Sokağı

Türkiye'de ilk kez düzenlenen EXPO 2016 Antalya'da sergilenen 38 projeden biri olan Çocuk Sokağı, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Aynı zamanda dünyada bir ilk de olan Çocuk Sokağı, hafta sonu güzel havayı fırsat bilen Antalyalılarla dolup taştı.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen EXPO 2016 Antalya’da sergilenen 38 projeden biri olan Çocuk Sokağı, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Aynı zamanda dünyada bir ilk de olan Çocuk Sokağı, hafta sonu güzel havayı fırsat bilen Antalyalılarla dolup taştı.

Esenler Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak “Çocuğuz, Oynuyoruz, Sokaktayız” sloganıyla 2014 yılında hayata geçirdiği “Çocuk Sokağı” projesi, yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği EXPO 2016 Antalya’da da ilgi odağı oldu.

ÇOCUK SOKAĞI CIVIL CIVIL

“Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” sloganı ve ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla 23 Nisan’da kapılarını açan EXPO 2016’da sergilenen 38 projeden biri olan Çocuk Sokağı, hafta sonu güzel havayı da fırsat bilen Antalyalılar ve çevre illerden gelen ziyaretçilerle dolup taştı. Çocuklar, 200 metrekarelik bir alan üzerine kurulan “Çocuk Sokağı’nda gönüllerince eğlendiler.

Esenler Belediyesi EXPO Çocuk Sokağı’ndaki oyun gruplarında keyfili anlar geçiren çocuklar, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını da oynama fırsatı buldular. Rengârenk gökkuşağı boyamalarıyla süslenen sokakta eğlenceli bir gün geçiren çocukların mutluluğu yüzlerine yansıdı.

MUTLU ÇOCUKLAR, MUTLU GELECEK

Çocukların şen kahkahalarına tanıklık eden EXPO Çocuk Sokağı’nı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da ziyaret etti. Beraberindeki heyetle birlikte Çocuk Sokağı’nı gezen Başkan Göksu, “Dünyada bir ilk olan Çocuk Sokağı’mızın Expo 2016 Antalya’da yer alması bizler için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı olmuştur. Çocukların, sokakta güven içinde oyun oynaması çok önemli. Daha mutlu çocuklar, daha mutlu bir gelecek için bu tür sokakların sayısının artması gerekiyor. Düşünsenize bir çocuğu gülümsetmekten daha güzel ne olabilir ki?” dedi.

HEDİYELER VERİLİYOR

Proje kapsamında, Çocuk Sokağı’nda eğitim materyalleri ve yayınlar da sergileniyor. “Çocuk Sokağı”nın sergi alanını gezen çocuklara da çeşitli hediyeler veriliyor.

Diğer Haberler