Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Ocak 2018

ABONE OL

Evlilikte Eşler Aynı Yöne Bakmalı

"Huzurlu Aile Sohbetleri"nde evlilikte doğru iletişimin önemi üzerine kadınlarla sohbet eden Aile Danışmanı Saliha Erdim, "Eşler birbirinin muhalifi değildir, eşler birbiriyle aynı yöne bakmalıdır" dedi.

“Huzurlu Aile Sohbetleri”nde evlilikte doğru iletişimin önemi üzerine kadınlarla sohbet eden Aile Danışmanı Saliha Erdim, “Eşler birbirinin muhalifi değildir, eşler birbiriyle aynı yöne bakmalıdır” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Huzurlu Aile Sohbetleri” programı, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleşti. Aile Danışmanı Saliha Erdim, evlilikte doğru iletişimin önemi üzerine kadınlarla bir sohbet gerçekleştirdi.

EŞLER BİRBİRİNİN MUHALİFİ DEĞİLDİR

Eşler arasındaki iletişimin yapıcı olması gerektiğini belirten Erdim, özetle şunları söyledi:

“Eğer bir insan nasıl konuşacağını bilmezse ilişki çok kötü olur. Kötü söz insanı kötü yapar, iyi söz ise iyi yapar. Kötü söz denge bozar ve hastalandırır, iyi söz ise hasta insanı bile iyileştirir. Dolayısıyla ilişkimiz iyi olsun diyorsanız önce kafanızın içinde muhatabınıza değer vereceksiniz. Eşler genelde birbirlerinin nişanlılıkta çok iyi olduğunu ve evlendikten sonra değiştiğini düşünürler fakat bizim şunu düşünmemiz gerekiyor, ‘Ben mükemmel bir insanla evlenmedim, eşimin mükemmel olması gerektiğini düşünmem benim hatam. Bu bakış açım yanlış’ diyebilmeliyiz. Eşler birbirinin muhalifi değildir, eşler birbiriyle aynı yöne bakmalıdır.”

Diğer Haberler