Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Haziran 2018

ABONE OL

Evliliğin Bir Matematiği Yok

Esenlerli kadınlara yönelik düzenlenen "Şehirde Sağlıklı Yaşam Seminerleri"nde konuşan Psikolog Derya Demirci, Evlilik belli kuralları olan, belirli bir matematiği olan bir kurum değildir. Her evlilik kendine has özellikler taşır" dedi.

Esenlerli kadınlara yönelik düzenlenen “Şehirde Sağlıklı Yaşam Seminerleri”nde konuşan Psikolog Derya Demirci, Evlilik belli kuralları olan, belirli bir matematiği olan bir kurum değildir. Her evlilik kendine has özellikler taşır” dedi.

Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün kadınlara yönelik “Şehirde Sağlıklı Yaşam Seminerleri”, Oruçreis Mahallesi’ndeki Kadın Aktivite ve Spor Merkezi’nde başladı. Yıl sonuna kadar her salı ve perşembe günü 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek seminerlere tüm kadınlar ücretsiz olarak katılabiliyor.

Sağlıktan eğitime, iletişimden beslenmeye, evlilikten çocuğa kadar birbirinden farklı konularda işlenecek seminerlerle, Esenlerli kadınlar alanında uzman isimler tarafından bilgilendirilecek. Kadınların akıllarına takılan sorulara cevap alacağı seminerlerin ilki gerçekleşti.

HER EVLİLİK KENDİNE HASTIR

Psikolog Derya Demirci “Evlilik Öncesi Eğitim” ile ilgili verdiği seminerde, eş seçiminde dikkat edilecek hususlara ve evliliğin ilk dönemlerine dair şu bilgileri verdi:

“Kadınların kendilerini tanıyıp, ne karakterde bir kişiyle evlilik yapmak istediğini bilmesi gereklidir. Bu durum daha sonra oluşabilecek sorunları önceden ortadan kaldırabilir. Evlendikten sonra ise kadınların kendilerine olan öz bakımlarını, kişisel gelişimlerini kesinlikle ikinci plana atmamalıdır. Hobiler ve uğraşlar edinmeleri, evliliğin uzun ömürlü olmasına katkı yapacaktır. Kadınlar eve verdiği önemi kendilerine de vermelidir. Evlilik belli kuralları olan, belirli bir matematiği olan bir kurum değildir. Her evliliğin iç dinamikleri farklıdır. Her evlilik kendine has özellikler taşır. Sizde sorun olan, bir başkasında sorun olmayabilir. Arkadaşınızdan veya etrafınızdan dinlediğiniz kadarıyla evliliğinizi yönlendirirseniz yanlış yaparsınız. Evliliğinizde baş edemediğiniz bir sorun olduğunda bunu alanında uzman olan kişilerle çözün veya kendiniz aranızda halletmeye çalışın.”

Diğer Haberler