Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Kasım 2018

ABONE OL

‘evlere Şenlik’ Yine Yüz Güldürüyor

Esenler'in ilk mizah dergisi "Evlere Şenlik"in ikinci sayısı yine rengârenk yine dopdolu!

Esenler’in ilk mizah dergisi “Evlere Şenlik”in ikinci sayısı yine rengârenk yine dopdolu!

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) tarafından hazırlanan mizah dergisi “Evlere Şenlik”in ikinci sayısı okuruyla buluştu. Profesyonel çizerlerin yanı sıra ESEV’de eğitim gören karikatür öğrencilerinin katkılarıyla hazırlanan dergi, Esenler’in ilk mizah dergisi. İki ayda bir yayımlanan dergi, ESEV’de eğitim alan karikatür öğrencilerine profesyonel çizerlerle birlikte çalışma imkânı tanıyor. Öğrenciler hem yeteneklerini konuşturuyorlar hem de eğitim alırken hazırladıkları çalışmaların bir dergide yer almasının heyecanını yaşıyorlar.

KARİKATÜRÜMÜ DERGİDE GÖRÜNCE DUYGULANDIM

ESEV’de karikatür eğitimi gören Kübranur Dündar, dergide karikatürünün yayınlandığını görünce çok mutlu olduğunu belirterek, “Karikatür eğitici ve öğretici bir sanat, çizerken hem düşünüyor hem de sabretmeyi öğreniyorsunuz. Mizah dergimiz her kesimin çok rahatlıkla okuyabileceği bir dergi. Dergide kendi çizimimi görünce çok duygulandım” şeklinde konuştu.

KALEM VE ÇİZGİDEN ÖTE, BİR CEVAP

Batı medeniyetine verilecek en güzel cevabın yetiştirdikleri çizerler olacağını ifade eden derginin Genel Yayın Yönetmeni Demirhan Kadıoğlu, “Çizgi deyip geçmeyin. Mizah dergisi ile çizerlerimizin yolunu açıyor ve onların özgüvenlerini tazeliyoruz. Bundan böyle karikatürle İslâm coğrafyasına hakaret edenler, yeni kuşak gençlerimizin kalem ve çizgileriyle cevabını bulacak” dedi.

Diğer Haberler