Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ağustos 2011

ABONE OL

Ete, ekmeğe zam yok

Esenler’de hizmet veren fırın, kasap ve şarküteri sahibi esnaflar, Ramazan ayı boyunca ekmek, et ve et ürünlerine zam yapmama karar aldı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, kararlarından dolayı esnafa teşekkür etti.

Esenler’de hizmet veren fırın, kasap ve şarküteri sahibi esnaflar, Ramazan ayı boyunca ekmek, et ve et ürünlerine zam yapmama karar aldı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, kararlarından dolayı esnafa teşekkür etti. Ramazan ayının başlamasıyla beraber birbirinden farklı projelere imza atan Esenler Belediyesi şimdi de Esenler halkını sevindirecek bir çalışmaya daha aracılık etti. Esenler’de hizmet veren fırın ve kasap işleten esnaflarla bir araya gelen Esenler Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ekmek, et ve et ürünlerine zam yapılmaması için örnek bir uygulamayı başlattı. Halkın en çok tükettiği ekmek ile et ve et ürünlerine Ramazan ayında zam yapılmaması ve bunun uygulanabilirliğini esnafla bire bir görüşen Eseler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, olumlu cevap alması üzerine söz konusu esnafı Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda bir araya getirdi. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın ve Ruhsat Denetim ve Kontrol Müdürü Yakup Yeşiltaş, vatandaşların Ramazan ayı boyunca ucuz ve sağlıklı gıdalar tüketmeleri için esnafla birebir görüşerek fikirlerini aldı. Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Esenler’de Ramazan öncesinde uygulanan fiyatların Ramazan ayında da hiçbir değişikliğe uğramadan devam ettirilmesi, Ramazan’ın bereketine esnafın da katkı sunması yönünde bir arzularının olduğunu dile getirdi. Esenler Belediyesi’nin her zaman esnafın yanında olduğunu söyleyen Aydın, ‘Sektör sektör esnafların sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Esenler’i esnafıyla ve halkıyla hep birlikte yönetiyoruz” dedi. “Biz en idealin peşindeyiz” diyen Aydın, Ramazan ayında vatandaşları ‘Sağlıklı et seçimi’ konusunda yönlendirmek için çalışmalar da yapacaklarını kaydederek,  önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili konferanslar ve bilgilendirici çalışmalar da yapacaklarını bildirdi.

Gücümüz yettiğince uyacağız

 

 Toplantıya katılan ilçedeki tüm fırıncı ve kasapların büyük bir bölümü de Başkan Aydın’ın sözlerine destek vererek, Ramazan’ın bereketine ortak olmak istediklerini, ekmek, et ve et ürünlerine Ramazan ayı boyunca zam yapmayacaklarını dile getirdi. Bazı kasaplar ise, etin vatandaşa ulaşma zincirinde kendilerinin son halka olduklarını, kendilerinden önceki halkalardan gelebilecek zamları göğüslemekte sıkıntı çekebileceklerini belirttiler. Birlik, beraberlik, dayanışma adına alınan kararın güzel bir uygulama olduğunu belirten esnaf, “Biz gücümüz yettiğince bu karara uyacağız. Ancak, değişik yerlerde, kalitesi düşük hazır kıyma satılarak haksız rekabet gibi olumsuzluklarla da belediyenin daha aktif mücadele etmesini istiyoruz” dediler. Fırıncı esnafı ise, halk ekmek büfeleri için yeni bir düzenlemeye gidilmesi ve lahmacun satan işletmelerde pide  satışının önlenmesi konusundaki taleplerini ilettiler.

Diğer Haberler