Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Şubat 2017

ABONE OL

Estim İle Gönüllere Dokunuyoruz

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, hayata dair her türlü isteğin karşılık bulduğu ESTİM'i belediye başkanlarına anlattı. Göksu, "ESTİM ile gönüllere dokunuyoruz, gönül köprüleri inşa ediyoruz" dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, hayata dair her türlü isteğin karşılık bulduğu ESTİM’i belediye başkanlarına anlattı. Göksu, “ESTİM ile gönüllere dokunuyoruz, gönül köprüleri inşa ediyoruz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın Antalya’da düzenlediği Türkiye’deki Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, belediye başkanlarına, Esenler Belediyesi Toplumsal İletişim Merkezi’ni (ESTİM) anlattı. Göksu, 2013 yılında dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Başbakan Binali Yıldırım’ın açılışını yaptığı ESTİM’de yürütülen faaliyetlerden söz etti.

HAYATA DAİR HER ŞEY ESTİM’DE

ESTİM’in hayata dair her türlü isteğin karşılık bulduğu bir proje olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “ESTİM, Esenler’deki her bireyin kendini önemli hissettiği bir iletişim projesi. ESTİM’de 16 ayrı modüler sistem var. Bu sistemde şehre ve hayata dair ne varsa onunla ilgili iletişim kanalı var. ESTİM ekibimizden, 5 bölgeye ayırdığımız ilçemizdeki bir bay ve bir bayan vatandaş temsilcisi arkadaşımız, 125 bin haneyi tek tek gezip her türlü isteklerini ve şikayetlerini alıyorlar ve bunları merkeze iletiyorlar. Merkez de vatandaştan gelen taleplere cevap veriyor ve şikayetlere çözüm üretiyor. İş, aş, ambulans yani vatandaşımızın hayata dair ne istekleri varsa ESTİM’de karşılığı var. Kısacası ESTİM ile gönüllere dokunuyoruz, gönül köprüleri inşa ediyoruz”diye konuştu.

ESTİM NEDİR?

2009 yılında kurulan Esenler Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü çatısı altında bulunan Toplumsal İletişim Merkezi (ESTİM) ile vatandaşlara rehberlik edilerek belediye ile halk yakınlaşması sağlanıyor. Belediye-vatandaş iletişimini en üst seviyeye taşıyarak hizmet kalitesini artıran ESTİM ile iletişim süreçlerinde yaşanan zaman, emek ve maddi kayıpların önüne geçiliyor. Çözüm Masası, Çağrı Merkezi, Hizmet Kapınızda, Mobil Estim, Vatandaş Temsilciliği, Elektronik İletişim ve VIP Hizmet gibi modüllerle Esenler halkına her konuda hizmet veriliyor.

Kuruluşundan bugüne kadar toplam 68 bin 858 kişinin başvuruda bulunduğu ESTİM’de, 66 bin 161 başvuru çözüme ulaştırıldı. Böylece %98 oranında vatandaş memnuniyeti sağlanmış oldu.

Diğer Haberler