Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Eylül 2011

ABONE OL

Esnafla buluştuk

Esenler esnafının sıkıntılarını en aza indirmek amacıyla “Esnaf Buluşmaları” projesini devam ettiren Esenler Belediyesi, ilçede hizmet veren ayakkabı, çanta, elektrik ve nalbur işi yapan esnaflarla bir araya geldi.

Esenler esnafının sıkıntılarını en aza indirmek amacıyla “Esnaf Buluşmaları” projesini devam ettiren Esenler Belediyesi,  ilçede hizmet veren ayakkabı, çanta, elektrik ve nalbur işi yapan esnaflarla bir araya geldi.

Esenler esnafının sorunlarını paylaşmak ve mutluluğunu sağlamak amacıyla Esenler Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Esnaf Buluşmaları” projesi aralıksız devam ediyor.  Proje kapsamında her ay Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün organizatörlüğünde belirli aralıklarla toplantılar düzenleyen Esenler Belediyesi,  bu kez ilçede hizmet veren ayakkabı, çanta, elektrik ve nalbur işi yapan esnafla bir araya geldi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş,  Zabıta Müdürü Celal Aksoy ve çok sayıda esnaf katıldı.  Toplantıda sorunlarını, istek ve taleplerini dile getiren esnaflar,  hep birlikte çözüm önerilerini tartıştı.

Okul kantinleri denetlenecekEsnafın tüm sıkıntılarını tek tek dinleyen Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, esnafın mağdur olmaması ve mutluluğu için ellerinden ne geliyorsa yaptıklarını, bu konuda tüm imkânları kendilerinin lehine kullandıklarını söyledi.

Toplantıya katılan kırtasiye ve çanta işi yapan bir esnaf, okul kantinlerinde satılan kırtasiye malzemelerine karşı tepkisini dile getirerek Esenler Belediyesi’nden yardım istedi. Mağdur esnafın şikâyetini dinleyen Ruhsat ve Denetim Müdürü Yeşiltaş, önümüzdeki günlerde Esenler’deki bütün okulların kantinlerine denetimler yapacaklarını belirterek, gereğinin yapılacağını belirtti.

Ruhsatsız işyeri kalmayacakToplantıda özellikle ruhsat konusundaki sıkıntılarını dile getiren esnafın sorularını yanıtlayan Ruhsat ve Denetim Müdürü Yeşiltaş, evraklarını eksiksiz tamamlayan esnafın bizzat ayağına giderek ruhsatlarını teslim ettiklerini söyledi. Ruhsat konusunda yeni bir çalışmayı da esnafla  paylaşan Yeşiltaş, Kent Bilgi Sistemi ile Esenler’deki tüm iş yerlerinin kayıt altına alındığını belirterek, tek bir tuşa basıldığında ilçedeki tüm ruhsatlı ve ruhsatsız işyerlerinin listesini çıkardıklarını söyledi. Çok yakın bir zaman içinde Esenler’de ruhsatsız iş yeri kalmayacağına dikkat çeken Yeşiltaş, “3 ay içinde ilçede ruhsatsız iş yeri kalmayacak” dedi. Esenler’de bugüne kadar hiçbir ruhsatsız işyerine yol vermediklerini kaydeden Yeşiltaş, haksız kazanç sağlayan insanlara en ufak bir müsamaha göstermediklerini vurguladı.

Merdiven altı işletmeye geçit yokToplantıda, ruhsatsız çalışan esnafa karşı sessiz olunmaması gerektiğini ifade eden Zabıta Müdürü Celal Aksoy da, “Bu bir vatandaşlık görevidir” dedi. Merdiven altı işletmelere asla göz yummadıklarını belirten Aksoy,  bu tür yerleriyle ilgili gereken çalışmaların yapıldığını söyledi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun Esenler’i güzelleştirmek ve yenilemek için var gücüyle çalıştığını anlatan Aksoy, “Başkanımız, Esenler’e bir güzellik gelsin diye uğraşıyor. Eğer bir güzellik gelirse bu hepimize yansıyacak” dedi.  Aksoy, her hangi bir şikayette veya talepte bulunmak isteyenleri de  444 00 73 numaralı ESTİM Çağrı Merkezi’ne yönlendirdi.

 

 

 

 

Diğer Haberler