Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Kasım 2017

ABONE OL

Esmatik’e “altın Karınca” Ödülü

Esenler Belediyesi, ESMATİK Projesi ile Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri'nde "sürdürülebilir çevre yönetimi" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Esenler Belediyesi, ESMATİK Projesi ile Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen AltınKarınca Belediyecilik Ödülleri’nde “sürdürülebilir çevre yönetimi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl yedincisi düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen yarışmanın ödül töreni, Beşiktaş’taki Conrad Bosphorus Hotel’de düzenlendi.

Ödül töreninde konuklara hitap eden Marmara Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Altın Karınca Ödülleri’nin yerel yönetimler arasında önemli bir tecrübe paylaşımı olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Altın Karınca, dayanışma ve yapılan işlerin paylaşımı açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Jürimize, emeği geçenlere ve katılımcılar ile basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Uysal, konuşmasının ardından 9 ayrı kategoride ödül almaya hak kazanan 47 belediyeye ödüllerini takdim etti. Esenler Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ESMATİK Projesi ile “sürdürülebilir çevre yönetimi” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülü, Başkan Uysal’ın elinden Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın aldı.

Törenin sonunda ödül alan bütün belediye başkanları ve yöneticileri hep birlikte aile fotoğrafı çektirdi. Altın Karınca Ödül Töreni’nde yarışmaya müracaat eden 262 projeden 47’si; afet yönetimi, ulaşım, kültür-sanat, sosyal belediyecilik, şehircilik alt yapısı, kurumsal gelişim, sürdürülebilir çevre yönetimi, şehir teknolojileri, yerel kalkınma ve işbirliği alanında ödüle layık görüldü.

Diğer Haberler