Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 8 Nisan 2013

ABONE OL

Eskimeyen Çocuk Oyunları Final Yaptı

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu’nun öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Esenler Çocuk Oyunları Ligi’nin şampiyonu, Dr. İlhami Faydagör İlköğretim Okulu oldu.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu’nun öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Esenler Çocuk Oyunları Ligi’nin şampiyonu, Dr. İlhami Faydagör İlköğretim Okulu oldu.Mendil kapmaca, sek sek, yakan top gibi eskiden ülkemizin hemen her yöresinde oynanan ve günümüzde unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarını tanıtmak ve sevdirmek amacıyla Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇOSKF) ile Esenler Belediyesi işbirliğinde ikincisi düzenlenen Esenler Çocuk Oyunları Ligi renkli görüntülere sahne oldu. Dr. İlhami Faydagör İlköğretim Okulu, Oruçreis İlkokulu, Türk İsveç Kardeşlik İlkokulu, Aksoy İlkokulu, Örfi Çetinkaya İlkokulu, Yunus Emre İlkokulu, A. İsmet Paşa İlkokulu ve Engin Can Güre İlkokulu’ndan toplam 160 sporcunun katıldığı ligde çocuklar, unutulmaya yüz tutan çocuk oyunlarını tekrar hatırladı.Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı oyunların ardından Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde kupa ve madalya töreni düzenlendi.  Törene; Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Nasuhi Günay, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Kahveci, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilcisi Temel Yağcı, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi Sorumlusu Ömer Keser ve çok sayıda vatandaş katıldı.Kupa Töreni’nde konuşan Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Nasuhi Günay, “Sizlere değerleri bilinmeyen sek sek, mendil kapmaca gibi kaybolmuş oyunlarımızı tekrar hatırlatmak istedik. Bunun için oyunların sizlerle buluşmasını sağladık” dedi. Oyunların, Anadolu insanının özünden kopulmaması için düzenlendiğini belirten Günay, Türkiye’de 71 ilde bu müsabakaların devam ettiğini ifade etti. Oyunlara katılım gösteren tüm sporcuları tebrik eden Günay, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya da desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.ESENLER’İ TEMSİL EDECEKLER

Günay’ın konuşmasının ardından kupa ve madalya törenine geçildi. Oyunlarda mücadele veren tüm sporculara madalyalarının takdim edilmesinden sonra Esenler Çocuk Oyunları Ligi üçüncüsü Yunus Emre İlkokulu’na kupasını, Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Karateci Yücel Gündoğdu verdi.  Ligde ikincilik kürsüsüne çıkan Engin Can Güre İlkokulu’nun ödülünü ise Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Hasan Kahveci takdim etti. Zorlu mücadelelerin ardından zirveye ulaşan Dr. İlhami Faydagör İlköğretim Okulu öğrencileri de, şampiyonluk kupalarını Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Nasuhi Günay ve Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’nın elinden aldı. Esenler Ligi’ni birinci bitirerek İstanbul Finalleri’nde Esenleri temsil edecek minik şampiyonların yaşadığı sevinç, renkli görüntülere sahne oldu.

Diğer Haberler