Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Şubat 2018

ABONE OL

Eskat’tan Kahraman Mehmetçiğe Destek

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), Şehit Hüseyin Kısa Orta Okulu öğrencilerine yönelik 6.7 büyüklüğünde, gerçeğini aratmayan bir deprem tatbikatı düzenledi. ESKAT üyelerinin okulun 2. katında açtıkları "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez! Afrin'e Selam Olsun" yazılı pankart, tatbikata damgasını vurdu.

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), Şehit Hüseyin Kısa Orta Okulu öğrencilerine yönelik 6.7 büyüklüğünde, gerçeğini aratmayan bir deprem tatbikatı düzenledi. ESKAT üyelerinin okulun 2. katında açtıkları “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez! Afrin’e Selam Olsun” yazılı pankart, tatbikata damgasını vurdu.

Toplumda afet bilinci oluşması amacıyla yaptığı çalışmaları sürdüren Esenler Belediyesi İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), Şehit Hüseyin Kısa Orta Okulu’nda gerçeğini aratmayan bir deprem tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikatı Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, birim müdürleri, öğretmenler ve veliler de takip etti.

GERÇEĞİ ARATMADI

Tatbikat öncesinde öğrencilere ve öğretmenlere “Afet Bilinci Eğitimi” verildi. Senaryo gereği 6.7 büyüklüğünde ve 25 saniye süren depremle başlayan tatbikatta, deprem uyarı sesi ile birlikte binada bulunan öğrenciler çök-kapan-tutun yöntemi yaptılar. 15 saniye sonra ikinci deprem uyarı sesi ile birlikte öğrenciler ve öğretmenler hızlı bir şekilde binayı tahliye ederek toplanma alanına intikal ettiler. Deprem anında yaralanan 5 öğrenci için de arama-kurtarma tatbikatı yapıldı.

AFRİN’E SELAM OLSUN

Esenler’in birinci derecede deprem kuşağında yer alması gerçeğinden hareketle düzenlenen tatbikata, ilkyardım sertifikalı 60 kişilik ESKAT ekibinin yanı sıra; İtfaiye, İSKİ ve İGDAŞ personeli de destek verdi.Tatbikatın sonunda asker kıyafeti giyen iki ESKAT üyesi, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda çarpışan kahraman Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla, 3 katlı okulun 2. katında “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez! Afrin’e Selam Olsun” yazılı pankart açtı. Öğrenciler tarafından büyük alkış alan bu hareketin ardından tatbikata katılan protokol ve öğrenciler pankartla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler