Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Mart 2017

ABONE OL

Eskat’a Hayat Kurtaran Belge

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT) bünyesine katılan 25 yeni personel, “Temel Afet Bilinci Eğitimi Katılım Belgesi"ni aldı.

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT) bünyesine katılan 25 yeni personel, “Temel Afet Bilinci Eğitimi Katılım Belgesi”ni aldı.

Esenler Belediyesi İşletme Müdürlüğü bünyesindeki Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT), olası deprem ve doğal afetler durumunda hazır olmaları için 25 yeni personeli bünyesine kattı. Ekip, AFAD ve ESKAT eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerin ardından “Temel Afet Bilinci Eğitimi Katılım Belgesi”ni almaya hak kazandı.

BU BELGE HAYATA BAĞLIYOR

Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programla, ESKAT’a yeni katılan 25 yeni personele “Temel Afet Bilinci Eğitimi Katılım Belgesi” verildi. Belgeleri belediye birim müdürleri verdi. Esenler Belediyesi İşletme Müdürü Yavuz Eres, ekibin hayat kurtaran bir belge aldıklarını söyledi.

AFET ANINDA MÜDAHALEYE HAZIRLAR

Bir hafta süren eğitimde personel; olası afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası neler yapılması gerektiği, yangına nasıl müdahale edileceği, sedye ile yaralı taşıma teknikleri, ip bağlama, KBRN, ilk yardım bilgisi ve arama kurtarma malzemelerinin nasıl kullanılacağına dair eğitimler aldı. Ekip, 12 metreden kule inişleri de yaptı.

Diğer Haberler