Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Haziran 2013

ABONE OL

Eskat’a Afet Eğitimi

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT) ve afet gönüllüleri, “Temel Arama Kurtarma Eğitimi” ile olası bir doğal afet durumunda etkin rol almak için bir dizi eğitimden geçiyor.

Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT) ve afet gönüllüleri, “Temel Arama Kurtarma Eğitimi” ile olası bir doğal afet durumunda etkin rol almak için bir dizi eğitimden geçiyor.Esenler Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (ESKAT) ile afet gönüllüleri, olası bir doğal afet durumunda bölgede tam donanımlı şekilde görev almak ve vatandaşları afet konusunda bilgilendirmek amacıyla bir dizi eğitim alıyor. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlileri tarafından verilen eğitim programıyla, ESKAT personeli ile Esenler Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yer alan “Sen de afet gönüllüsü ol” projesi kapsamında afet gönüllüsü olmak için müracaat eden toplam 20 kişilik ekip, Esenler Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde bir dizi eğitimden geçiyor.

1 hafta sürecek “Temel Arama Kurtarma Eğitimi” ile kursiyerler; Temel Afet Bilgisi, İlkyardım Bilgisi, Arama Kurtarma Malzemeleri Tanıtımı ve Enkaz Çalışmaları konularında eğitim alıyor. Teorik ve pratik anlamda kapsamlı bir eğitimden geçen ekip, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde afet anında daha hızlı ve çevik olabilmek amacıyla kondisyon çalışmaları da yapıyor.

Diğer Haberler