Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ağustos 2017

ABONE OL

Eskam’dan ‘kauçuk Üretimi’ Kursu

ESKAM, İKMİB ile ortaklaşa düzenleyeceği "Kauçuk Üretimi" kursuyla, bu alanda çalışmak isteyen Esenlerliler'e eğitim verip yol gösterecek.

ESKAM, İKMİB ile ortaklaşa düzenleyeceği “Kauçuk Üretimi” kursuyla, bu alanda çalışmak isteyen Esenlerliler’e eğitim verip yol gösterecek.

Esenler Belediyesi Kariyer Merkezi (ESKAM), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ile ortaklaşa “İşe Hazırlık Temel Eğitimleri (İŞTE) Kauçuk Üretimi” eğitimi verecek. 7 günde tamamlanacak kurs, toplamda 56 saat sürecek. Kursiyerler, “İşe Hazırlık Temel Eğitimleri (İŞTE)”nin yanı sıra kişisel gelişim,teorik ve pratik eğitimlerden geçecekler.

SERVİS VE YEMEK İMKÂNLARI SAĞLANACAK

09.00 ile 16.10 saatleri arasında gerçekleşecek eğitimlerin teorik kısmı Bayrampaşa Halk Eğitim Merkezi’nde yapılacak. Eğitimin pratik kısmında ise kauçuk firmalarına teknik gezi düzenlenecek. Uygulama kısmında kauçuk ve kauçuk üretimi hakkında temel teknik bilgiler kazandırılacak. Kursiyerlerin servis imkânları sağlanacak ve öğle yemekleri de verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ: 10 AĞUSTOS

Eğitim sonunda Ulusal geçerliliği olanMilli Eğitim Bakanlığı (MEB)onaylı çalışma belgesi almaya hak kazanacak kursiyerler, her türlü kauçuk ürün, araç lastiği, kauçuk işlemlerin ve montajlarının yapıldığı atölye ve fabrikalarda çalışabilecekler. 14 Ağustos Pazartesi günü başlayacak kursa son başvuru tarihi ise 10 Ağustos Perşembe. Kursa kayıt olmak isteyen adaylar, Üçyüzlü’deki ESKAM’a bizzat başvurabilirler. Detaylı bilgi almak isteyenler, ESKAM’ın 0(212) 440 09 45 numaralı telefonunu arayabilirler.

Kursa katılmak isteyenler için başvuru şartları:

-18-40 yaş arasında olmak -En az ilkokul veya ilköğrenim mezunu olmak -Sağlık Raporu -Hali hazırda bir firmada çalışmamak (İşsiz olmak ve belgeyebilmek) -Daha önceden bu proje kapsamında düzenlenmiş herhangi bir eğitime katılmamış olmak -01.05.2017 tarihinden önce SGK girişinin bulunması

Diğer Haberler