Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ocak 2017

ABONE OL

Eşinizi Değil Kendinizi Düzeltin

"Sağlıklı Yaşam" programında, kadın erkek ilişkilerinin sağlıklı yürümesi için tavsiyelerde bulunan Dr. Zafer Akıncı, "İlişkilerde herkes kendisini düzeltirse işler daha kolaylaşır. Erkek kadını, kadın erkeği düzeltmeye çalışmamalı" dedi.

“Sağlıklı Yaşam” programında, kadın erkek ilişkilerinin sağlıklı yürümesi için tavsiyelerde bulunan Dr. Zafer Akıncı, “İlişkilerde herkes kendisini düzeltirse işler daha kolaylaşır. Erkek kadını, kadın erkeği düzeltmeye çalışmamalı” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği “Sağlıklı Yaşam” programında, Nöropsikolog ve Aile Danışmanı Dr. Zafer Akıncı, kadın erkek ilişkileri üzerine tavsiyelerde bulundu.

ERKEKLERE ÜÇ ŞEYİ BİRDEN SÖYLEMEYİN

Kadın ve erkeğin yaratılışlarının farklı olduğunu söyleyen Dr. Zafer Akıncı, “Erkeklerle tartışırken bir söz söylemek gerekiyor, ardı ardına kurulan cümleler anlam karmaşası yaratıyor. Erkeklerin algıları bilimsel olarak kadınlara göre daha az. Sakın erkeklere aynı anda üç şeyi birden söylemeyin. Erkek ve kadın algıları çok farklı. Kadınlar aslında çok basit şeyler istiyor. İlgi görmek ve düşünceli hareketler fakat erkekler dış görünüşe daha çok dikkat ediyor” diye konuştu.

BİRBİRİNİZİ DÜZELTMEYE ÇALIŞMAYIN

Kadın ve erkek ilişkilerinde çiftlerin kendilerini düzeltmeleriyle işlerin daha kolaylaşacağını aktaran Akıncı, “Herkes kendisini düzeltirse işler daha kolaylaşır. Erkek kadını, kadın erkeği düzeltmeye çalışmamalı” dedi. Erkeklerde bulunan onaylanma ihtiyacından bahseden Akıncı, “Erkek, kendi inandığı bir yeteneği keşfedilip o yetenek takdir edildiğinde bu duygusu tatmin olur. Bu noktada kadın ve erkek yaptıkları doğru hareketlerde birbirlerini takdir ettikleri müddetçe aralarındaki ilişki daha iyiye gider” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler