Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Nisan 2014

ABONE OL

Esgevler’de Kutlu Doğum Coşkusu

Kutlu Doğum Haftası, Esenler Belediyesi Fatih ve Çiftehavuzlar Gençlik ve Bilgi Evleri’nde coşkuyla kutlandı.

Kutlu Doğum Haftası, Esenler Belediyesi Fatih ve Çiftehavuzlar Gençlik ve Bilgi Evleri’nde coşkuyla kutlandı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.a.v.) doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası, Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri’nde (ESGEV) de coşkuyla kutlandı. Programların ilki Fatih Gençlik ve Bilgi Evi’nde düzenlendi. Programda Gençlik ve Bilgi Evi öğrencileri sahne aldı.

RESULULLLAH’I ANDILAR

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Bilgisayar Kulübü öğrencilerinin seslendirdikleri “Adın Geçer” adlı şiirle devam etti. Programda Edebiyat – Basın Yayın Kulübü öğrencilerinden Gizem Nur Erkadam da “Ey Sevgili” şiirini okudu. Çocuk sahabelerin Peygamberimiz ile olan hatıralarını anlatmalarının ardından dinleyicilere “Eğer Peygamberimiz Ziyaretimize Gelse” adlı eser dinletildi. Programda Diksiyon Kulübü de milli şair Mehmet Akif Ersoy’un “Bir Gece” adlı şiirini farklı bir yorumla dinleyicilere sundu. Program, Tiyatro Kulübü öğrencilerinin Cahiliye Dönemi’ni anlatan skeciyle son buldu.

ESENLER’E O’NUN GÜNEŞİ DOĞDU

Bir diğer program ise Çiftehavuzlar Gençlik ve Bilgi Evi’nde gerçekleşti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Kutlu Doğum programı, Dursun Ali Erzincanlı’nın “Hoş geldin” isimli naatının dinletilmesiyle devam etti. Ardından 3. sınıf öğrencilerinden oluşan minikler korosu “571’ de Bir Güneş Doğdu” ilahisini seslendirdiler.

İNGİLİZCE SESLENDİRDİLER

Okul öncesi kulübündeki minikler de “Sevgili Peygamberim” ilahisi, “Güllerin Efendisi” rontu ve son olarak “Peygamberler” ilahisi ile sahnedeydiler. Bilgi Evi Tiyatro Kulübü’nün “O Ev” isimli şiirini seslendirdikleri programda İngilizce Kulübü öğrencilerinin İngilizce olarak seslendirdiği “Peygamber Efendimizin Sıfatları” isimli çalışma tüm izleyicilerden büyük alkış aldı. Programda Bilgi Evi öğrencileri “Selam Sana Nazlı Nebi” adlı natı seslendirdiler.

Programın sonunda Bilgi Evi Müzik Kulübü öğrencilerinden oluşan koro sahnedeki yerini aldı. Öğrenciler, çeşitli müzik aletleriyle çalınan ilahiler söylediler. Aileleri de bu dakikalarda evlatlarına hep bir ağızdan eşlik ettiler.

Diğer Haberler