Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Haziran 2013

ABONE OL

Esgev Ailesi Büyük Piknikte Buluştu

Esenler’deki Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri’nde (ESGEV) eğitim gören yaklaşık 5 bin öğrenci ve ailesi Göktürk Gölü Piknik alanında buluşarak gönüllerince bir piknik gerçekleştirdi.

Esenler’deki Esenler Belediyesi Gençlik ve Bilgi Evleri’nde (ESGEV) eğitim gören yaklaşık 5 bin öğrenci ve ailesi Göktürk Gölü Piknik alanında buluşarak gönüllerince bir piknik gerçekleştirdi.

Esenler’in değişik mahallelerinde hizmet veren ESGEV’lerde eğitim gören öğrenci ve aileleri, eğitim-öğretim yılını güzel bir piknikle noktaladı. Sabah saatlerinde Esenler Belediyesi’ne ait otobüslerle ESGEV’ler önünden alınan öğrenciler ve aileleri, Esenler Belediyesi’ne ait Göktürk Gölü Piknik alanına götürüldü. Burada yapılan sabah kavatlılarının ardından ayrı ayrı ESGEV’lerde eğitim gören öğrenciler kısa sürede bir birleriyle kaynaşıp çeşitli oyunlarla büyük şehrin gürültüsü ve derslerin stresinden uzak bir gün geçirmenin sevincini yaşadılar. Öğle saatlerinde mangallarda pişirilen yiyeceklerin ardından bir süre tekrar top, ip atlama, mendil kapmaca gibi oyunlarla güzel dakikalar yaşayan ESGEV öğrencileri, daha sonra kendi aralarında bilgi ve ses yarışması düzenleyerek pikniklerine ayrı bir anlam kattılar.

TANIŞIP KAYNAŞIN İSTEDİK

Düzenlenen bilgi yarışması öncesi öğrencilere kısa bir konuşma yapan Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı, “Aynı ESGEV öğrencileri bir birlerini tanıyor. Ancak, biz başka ESGEV’lerdeki arkadaşlarınızla da tanışıp kaynaşmanızı istedik. Hem güzel bir gün geçirmeniz, hem de tanışıp bir birinizle arkadaşlıklarını geliştirmeniz için ailelerinizle birlikte böyle bir piknik düzenledik. Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’nun da sizlere selamları var. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Esenler’deydi. Bu sebeple Belediye Başkanımız çok istemesine rağmen sizin aranızda olamadı” dedi. Taşçı, ESGEV öğrencilerine Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ve kayıtları 15 Haziran tarihine kadar devam eden Esenler Belediyesi Yaz Spor Okulu’na da devam etmelerini istedi. ESGEV öğrencileri yarışmaların ardından bir süre oyun oynayıp, Göktürk Gölü çevresinde gezindikten sonra saat 19.00 civarında otobüslere binerek Esenler’e geri döndü.

Diğer Haberler