Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Ekim 2012

ABONE OL

Esev Yeni Dönemde Eğitime Hazır

İstanbul’un en kapsamlı sanat evlerinden biri olan Esenler Sanat Evi (ESEV), bağlamadan kemana, tiyatrodan diksiyon kursuna kadar çok geniş yelpazede hazırlanan zengin eğitimleriyle yeni dönemde Nene Hatun Mah. İnönü Cd. No: 53 / A Kat: 2/3 (Üçyüzlü PTT Binası üstündeki) yeni adresinde kapılarını Esenlerli sanatseverlere açıyor.

İstanbul’un en kapsamlı sanat evlerinden biri olan Esenler Sanat Evi (ESEV), bağlamadan kemana, tiyatrodan diksiyon kursuna kadar çok geniş yelpazede hazırlanan zengin eğitimleriyle yeni dönemde Nene Hatun Mah. İnönü Cd. No: 53 / A Kat: 2/3 (Üçyüzlü PTT Binası üstündeki)  yeni adresinde kapılarını Esenlerli sanatseverlere açıyor.

Fiziki projelerin yanında hayat geçirilen sosyal ve kültürel projelerle Esenlerlilere yeni yaşam alanları sunmaya devam eden Esenler Belediyesi, Nisan 2011’de Esenler  Sanat Evi ile (ESEV) ilçedeki sanatseverlere merhaba dedi. Bu yıl Nine Hatun Mah. İnönü Cd. No: 53 / A kat: 2/3 (Üçyüzlü PTT Binası)’nda sanatseverlere hizmet verecek olan ESEV’e kayıtların başladığını ve Ekim ayının sonuna kadar devam etmesini planladıklarını söyleyen ESEV Sorumlusu Mustafa Karademir, derslerin okulların açılmasıyla birlikte başladığını söyledi. 7’den 77’ye her yaştan insana hiçbir ücret almadan kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılma imkânı sunan ESEV, kapılarını açtığı kursiyerlere çok sayıda alternatif sunuyor. Alanında uzman eğitmenler eşliğinde kursiyerlere; gitar, bağlama, keman, ney, piyano, çello, Karadeniz kemençesi, koro, tambur, şan gibi müzik ile ilgili kursların yanı sıra; drama, diksiyon, tiyatro, edebiyat, fotoğraf, halk oyunları alanında da eğitimler veriliyor. El becerilerini ve yeteneklerini keşfetmek isteyenler ise; el sanatları alanında tezhip, hüsn-i hat, minyatür, kalem işi, resim atölyesi gibi kurslarda eğitim alabiliyor.

Geçtiğimiz yıl ESEV’de eğitim verilen kurslara yenilerinin de eklendiğini açıklayan Karademir, bu kursları da şöyle sıraladı: Klarnet, perküsyon (ritim sazlar), ebru, aliminyum folyo, Türk Halk Müziği korosu, Türk Sanat Müziği korosu, çocuk korosu, nazariyat, yan flüt,  Osmanlıca. ESEV kurs kayıtlarının ücretsiz olduğunu vurgulayan Karademir, kayıt için nüfus cüzdanı fotokopisinin getirilmesinin yeterli olduğunu söyledi.

Mevcut Branşlar:

Keman, bağlama, gitar, piyano, Karadeniz kemençesi, ney, şan, tezhip, hüsn-i hat, resim atölyesi, karikatür, sinema atölyesi, edebiyat atölyesi, dijital fotoğraf atölyesi, halk oyunları, tiyatro atölyesi, drama eğitimi, diksiyon ve ud.

Yeni açılacak branşlar:

Klarnet, perküsyon (ritim sazlar), ebru, alüminyum folyo, Türk Halk Müziği korosu, Türk Sanat Müziği korosu, çocuk korosu, nazariyat, yan flüt,  Osmanlıca.

Diğer Haberler